fa-IR
توزیع عادلانه شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناوری در کشور
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی خبر داد:

توزیع عادلانه شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناوری در کشور

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی گفت: قصد داریم شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناوری را در سطح کشور گسترده کرده و امکانات مختلف در این حوزه را در اختیار همه قرار دهیم.
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص شتاب‌دهنده‌های زیست‌فناوری در کشور، گفت: دنیای امروز، دنیای کارآفرینان است. دنیای افراد خوش‌فکر با دیدگاه‌های منحصربه‌فرد، انرژی و پشتکار زیاد و عزم جدی که می‌خواهند از طریق اجرایی کردن ایده‌های نوآورانه‌شان دنیا را به چیزی بهتر ازآنچه هست تغییر دهند.
وی افزود: این کارآفرینان به فضای فیزیکی، فکری و فرهنگی برای پرورش و حمایت از استارت‌آپ‌های نوآورانه‌شان از روزهای اولیه شکل‌گیری‌شان تا رسیدن به اهداف و برنامه‌هایشان در کوتاه‌مدت و همچنین کمک به تبدیل آن‌ها به شرکت‌های بزرگ و تعیین‌کننده در بازارهایشان در بلندمدت، نیاز دارند که شتاب‌دهنده‌ها این کمک را به آن‌ها می‌کنند.
به گفته قانعی، باید کسانی درراه توسعه زیست‌فناوری قرار گیرند که این مسیر را طی کرده و تجربه کسب کرده باشند که ستاد زیست‌فناوری تلاش می‌کند از این افراد باتجربه به‌عنوان راهنما استفاده کند.
وی توضیح داد: در همین راستا از افراد باتجربه در راهبری شرکت‌های فعال در حوزه زیست‌فناوری استفاده می‌کنیم و به‌نوعی این شرکت‌ها زیر نظر مربی فعالیت کرده و راهنمایی‌هایی از آن‌ها دریافت می‌کنند که دست‌یابی به تجربه هرکدام سال‌ها طول می‌کشد.

به گفته قانعی، تمام این فعالیت از سوی شتاب‌دهنده زیست‌فناوری نظارت‌شده و اجرایی می‌شود.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری، گفت: شتاب‌دهنده‌ها به این افراد کمک می‌کنند و پس‌ازآن محققین می‌تواند از صندوق زیست‌فناوری برای اجرایی کردن ایده‌های خود استفاده کنند، پس برای هر اقدامی ساختاری در نظر گرفته‌شده است.