جشنواره ایده‌های ‌برتر و اختراعات مدیریت شهری برگزار می‌شود

جشنواره ایده‌های ‌برتر و اختراعات مدیریت شهری برگزار می‌شود

«چهارمین جشنواره ایده‌های ‌برتر و اختراعات مدیریت شهری با محوریت تبریز ۲۰۱۸» به همت بنیاد نخبگان آذربایجان شرقی و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

«عمران شهری»، «معماری، زیباسازی و زیبا منظر شهری»، «محیط‌زیست، بهداشت محیط شهری و مدیریت پسماند»، «گردشگری و هنرهای مردمی»، «اقتصاد شهری و درآمد پایدار»، «فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی»، «ترافیک، حمل‌ونقل بار شهری»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات رسانه»، «بافت‌های تاریخی و میراث ماندگار»، «خدمات شهری و فضای سبز» مهم‌ترین محورهای جشنواره است که در دو بخش ایده و اختراعات برگزار می‌شود و داوری آثار ارسال‌شده به دبیرخانه جشنواره نیز توسط بنیاد ملی نخبگان صورت خواهد گرفت.

این جشنواره با محوریت تبریز ۲۰۱۸، با حمایت بنیاد ملی نخبگان و ستاد توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، شهرداری تبریز و با همکاری دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸، بنیاد نخبگان استان آذربایجان شرقی، دانشگاه‌های تبریز، علوم پزشکی تبریز، صنعتی سهند تبریز، هنر اسلامی تبریز، جامع علمی-کاربردی، آزاد اسلامی، پیام نور و فنی‌وحرفه‌ای و پارک علم‌وفناوری استان برگزار می‌شود.

برگزیدگان بخش اختراعات مانند جشنواره‌های ملی رویش و مطابق آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراعات برگزیده کشور از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برخوردار خواهند شد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۶ با مراجعه به سامانه http://idea2018.tabriz.ir/ نسبت به ثبت‌نام در جشنواره اقدام کنند.