نخستین استارت‌آپ ویکند شهرکرد به کار خود پایان داد.

نخستین استارت‌آپ ویکند شهرکرد به کار خود پایان داد.

نخستین استارت‌آپ ویکند شهرکرد در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه شهرکرد به کار خود پایان داد.

مجید ابن‌علی در مراسم اختتامیه نخستین استارت‌آپ ویکند اظهار کرد: این رویداد با هدف نوآوری، خلاقیت، پرورش ایده‌ها، کار گروهی، کسب‌وکار، افزایش اعتمادبه‌نفس، تجارت و درنهایت کارآفرینی برگزار شده است.

وی خاطرنشان کرد: این رویداد از دو جنبه برای دانشکده فنی مهندسی حائز اهمیت است که در جنبه اول اهمیت انجمن‌های علمی را در یک جامعه علمی نشان داد و کار گروهی و همکاری بین دانشجویان و اساتید بیشتر از قبل اتفاق افتاد.

رئیس دانشکده فنی مهندسی، مهم‌ترین دستاورد رویداد استارت‌آپ را ایجاد روحیه کار تیمی در بین دانشجویان دانست.

ابن‌علی این رویداد را بهترین نقطه برای شروع ایده‌آفرینی دانست و افزود: هر طرح منجر به کارآفرینی و کسب ثروت نمی‌شود ولی باید بدانیم که برای ایجاد کارآفرینی باید اعتمادبه‌نفس ارائه طرح و ایده‌های متفاوت داشت و با شکست در یک طرح از این کار کنار نرویم.

وی بیان کرد: استارت‌آپ شهرکرد به مدت سه روز به طول انجامیده است که 42 ایده توسط 86 شرکت‌کننده ارائه شد و 9 ایده برتر و محوری در تیم‌های جداگانه مورد بررسی و داوری قرار گرفت و درنهایت سه ایده به‌عنوان ایده‌های برتر انتخاب شد.

رئیس دانشکده فنی مهندسی تصریح کرد: در برگزاری این برنامه همکاری ارگان‌ها به‌خوبی قابل‌مشاهده بود و با حمایت استانداری، دانشگاه شهرکرد، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری، جهاد دانشگاهی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی، دانشگاه جامع علمی کاربردی، سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری استان، شهرداری شهرکرد، مرکز شتاب‌دهی نوآوری و کانون کارآفرینی ایران برای نخستین بار در شهرکرد انجام پذیرفته است.