فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا پایان این دولت اجرا می‌شود
وزیر ارتباطات تأکید کرد:

فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تا پایان این دولت اجرا می‌شود

واعظی گفت: در اولین جلسه شبکه ملی اطلاعات با توجه به دغدغه مطرح‌شده، تمام برنامه‌های اجرایی به‌منظور سرعت بخشی به توسعه همه‌جانبه این شبکه و حل دغدغه‌های ایشان و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت کشور ادامه خواهد یافت.

محمود واعظی درباره فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین نظام و دغدغه ایشان در خصوص فضای مجازی، با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری شهادت مولای متقیان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم کشورمان در شب‌های قدر و بابیان اینکه از بیانات مقام معظم رهبری استقبال می‌کنیم، اظهار کرد: همواره رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای ما راهگشا بوده است. مصمم هستیم تلاش‌ها را برای تکامل شبکه ملی اطلاعات افزایش داده تا به آنچه ایشان به‌عنوان اهداف بلند ملی ترسیم کرده‌اند برسیم.

او ادامه داد: همه همکاران که در زیرساخت‌ها تلاش می‌کنند آن‌هایی که در توسعه محتوا مسئولیت دارند و همه نهادهایی متعدد که سهمی در توسعه و سالم‌سازی شبکه ملی اطلاعات دارند در چارچوب شورای عالی فضای مجازی در این خصوص با همگرایی و هماهنگی و همدلی بیشتر تلاش‌های خود را افزایش دهیم.

 وزیر ارتباطات تأکید کرد: ان شالله در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که تا پایان این دولت اجرا خواهد شد، مسیر حرکت را با تعامل بیشتر با تمامی صاحب‌نظران تنظیم و با تلاش بیشتر اجرا خواهیم کرد

و به‌ویژه درزمینه تولید محتوای سالم و تلاش برای ایجاد خدمات بومی و حمایت همه‌جانبه از تمامی نوآوران محصولات و خدمات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و محتوایی، فرمایش معظم له با همراهی همه نهادها همراه می‌شود و همدلانه و هماهنگ در جهت تکامل شبکه ملی اطلاعات گام برمی‌داریم.

وی در پاسخ به این سؤال که نقطه کلیدی تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در فضای مجازی را چه میدانید، گفت: مسئولیت‌پذیری تمامی دستگاه‌ها و نهادها و نیز همه کاربران فضای مجازی نقطه کانونی توسعه فضای مجازی سالم است و البته تلاش مادر ایجاد زیرساخت اعتمادپذیری و ایمن و مسئولیت‌پذیر توسط همه دست‌اندرکاران در فضای مجازی است.