fa-IR
برگزاری سه فستیوال تخصصی نوآوری حوزه صنعت در تابستان ۹۶
ارائه نوآوری‌های جدید به سرمایه‌گذاران؛

برگزاری سه فستیوال تخصصی نوآوری حوزه صنعت در تابستان ۹۶

رئیس فن بازار ملی ایران از برنامه‌ریزی این مرکز به‌منظور برگزاری فستیوال نوآوری‌ها در سه حوزه صنعت سنگ، صنایع شیمیایی و پلیمر و حوزه سلامت در تابستان ۹۶ خبر داد.

مهندس اکبر قنبرپور گفت: در تابستان سال جاری ۳ فستیوال در حوزه‌های متنوع صنعتی باهدف معرفی اختراعات و نوآوری‌ها به سرمایه‌گذاران و صنعتگران در ۳ نقطه کشور برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۲۰۰ نوآوری در این رویدادها عرضه شوند.

قنبرپور با بیان اینکه یکی از مشکلات نوآوری‌ها و اختراعات، نبود بستر مطمئن و آزاد برای عرضه است، افزود: البته این امر با ایجاد بازار دارایی فکری تسهیل شده و فستیوال‌ها نیز به عرضه اختراعات برتر کمک بزرگی می‌کنند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران و صنایعی که به دنبال نوآوری‌های جدید هستند، می‌توانند در این رویدادها حضور پیدا کنند و از نزدیک با صاحبان ایده‌ها و نوآوران آشنا شده و به مذاکره بپردازند.

وی به‌ضرورت ورود سرمایه به فضای نوآوری کشور اشاره کرد و افزود: نقدینگی زیادی در کشور نزد اشخاص حقیقی و حقوقی وجود دارد و با توجه به رکود در بخش‌هایی که سابقاً رونق اقتصادی آن‌ها زیاد بود، این حجم نقدینگی می‌تواند در نوآوری‌ها و اختراعات سرمایه‌گذاری شود و در صورت حصول نتیجه، از ارزش‌افزوده و نتیجه بهتری هم برای جامعه برخوردار خواهد بود.

قنبرپور ادامه داد: تاکنون هفت فستیوال معارفه نوآوری برگزارشده است که پنج فستیوال به‌صورت تخصصی و در حوزه‌های خدمات شهری، صنعت لوازم‌خانگی، صنعت مواد غذایی، صنعت پلاستیک و پلیمر و دو فستیوال در حوزه صنعت تجهیزات پزشکی بوده است.

وی گفت: انعقاد ۱۰ قرارداد سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها به ارزش بیش از هشتاد میلیارد ریال و در جریان بودن چندین قرارداد و مذاکرات جدی برای سرمایه‌گذاری نوآوری‌ها ازجمله دستاوردهای برگزاری فستیوال‌های تخصصی بوده است.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در خصوص جزئیات فستیوال‌های پیش رو گفت: با برنامه‌ریزی انجام‌شده سه فستیوال در تابستان ۹۶ برگزار می‌شود که فستیوال تخصصی صنعت سنگ در مردادماه در تهران، فستیوال صنایع شیمیایی و پلیمر در کرمانشاه و فستیوال نوآوری‌های حوزه سلامت نیز در شهر کرمان خواهند بود.

وی گفت: البته در حال حاضر فراخوان فستیوال نوآوری‌های صنعت سنگ ارسال‌شده و صاحبان طرح‌های نوآورانه در این حوزه تخصصی می‌توانند حداکثر تا ۲۵ تیرماه طرح‌های خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال نمایند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت فستیوال به نشانی http://www.techfestival.ir/ مراجعه نمایند.