دانشگاه صنعتی شریف میزبان دومین دوره جشنواره فناوری اطلاعات

دانشگاه صنعتی شریف میزبان دومین دوره جشنواره فناوری اطلاعات

دانشگاه صنعتی شریف به همراه شماری از نهادهای مرتبط رویدادی را به نام جشنواره فناوری اطلاعات باهدف هم‌افزایی نوآوران، نخبگان و طرح نگرش‌های نو برگزار می‌کند.

اولین دوره این رویداد (IT Weekend) با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف، آزمایشگاه یادگیری فناوری اطلاعات دانشگاه شریف (لایتک)، سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (پارک فناوری پردیس) و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات و مخابرات کشور) دی‌ماه گذشته میزبان علاقه‌مندان و سخنرانان برجسته در دانشگاه صنعتی شریف بود.

دومین جشنواره فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف ۲۲ تیرماه در محل دانشگاه صنعتی شریف و با تمرکز بر ایجاد کسب‌وکارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد. در این رویداد، افراد سرشناس در حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را در قالب سخنرانی‌های کوتاه با مخاطبان به اشتراک می‌گذارند.

از اهداف اصلی رویداد می‌توان به ایجاد محیطی برای گردهمایی، گفت‌وگو و هم‌افزایی نوآوران، نخبگان، صاحبان ایده و علاقه‌مندان به رویکردها و نگرش‌های نو در سطحی فراتر از مرزهای جغرافیایی، همچنین شناسایی آن‌ها برای سرمایه‌گذاری مادی و حتی معنوی توسط حوزه‌های مختلف پیشبرد اهداف کشور اشاره کرد.

همچنین جشنواره فناوری اطلاعات می‌کوشد ایده‌هایی در حوزه فناوری اطلاعات برای ساختن جهانی بهتر را ارائه دهد و طرح‌های بکر و خلاق را برای ایجاد کسب‌وکارهای نوین و اشتغال معرفی کند.

 

هدف از این جشنواره
معرفی کسب‌وکارهای نوین در حوزه فناوری اطلاعات و ایجاد اشتغال، روایت ایده‌ها برای تقویت انگیزه، خودباوری، اعتمادبه‌نفس و الهام‌بخشی به جامعه، ایجاد بستر ارتباط، تبادل‌نظر و گفتگو میان نوآوران در ایران و سایر نقاط جهان، ایجاد بستری برای آفرینش و پرورش ایده‌های نو و بکر با برنامه‌های گوناگون و افزایش ارتباط ایرانیان خارج از کشور با سرزمین مادری ازجمله اهداف این دوره از جشنواره است.

 

جزئیات رویداد

۱. در هر رویداد ۱۰ نفر از اساتید ایرانی و خارجی حوزه فناوری اطلاعات سخنرانی می‌کنند.

۲. مدت‌زمان هر سخنرانی ۲۰ دقیقه خواهد بود.

۳. موضوع سخنرانی‌ها در حوزه فناوری اطلاعات و با رویکرد ایجاد انگیزه در شرکت‌کنندگان، انتقال تجربه در کسب‌وکارهای نوین و معرفی موضوعات روز این حوزه است.

۴. چکیده مطالب سخنرانی‌ها بعد از اجرای برنامه در سایت رسمی رویداد اطلاع‌رسانی خواهد شد.

۵. متن کامل به همراه فیلم سخنرانی بعد از برگزاری رویداد در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

۶. ثبت‌نام افراد علاقه‌مند به حضور در ITW از طریق سایت رسمی رویداد انجام خواهد شد.

۷. رویداد شامل پذیرایی میان وعده و نهار می‌باشد.

 

زمان و مکان رویداد

زمان اجرای رویداد آخرین پنجشنبه هر فصل خواهد بود. به‌این‌ترتیب این رویداد هرسال ۴ بار اجرا خواهد شد. رویداد یک‌روزه و ساعت شروع برنامه ۹: ۰۰ و پایان برنامه ساعت ۱۷: ۰۰ می‌باشد.

بر پایه این خبر، حدود ۸۰۰ متقاضی برای شرکت در این رویداد درخواست ارائه کردند که از این میان، ثبت‌نام ۳۰۰ نفر توسط دبیرخانه تأیید شد. شرکت‌کنندگان از دانشگاه‌های کل کشور و حتی خارج کشور هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات بیشتر را در پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره فناوری اطلاعات به نشانیhttp://itweekend.ir/ به دست آورند.