ارائه خدمات مختلف به منازل تنها با چند کلیک
طراحی و اجرای یک استارت‌آپ نوین دیگر توسط محققان ایرانی؛

ارائه خدمات مختلف به منازل تنها با چند کلیک

محققان کشور در راستای توسعه استارت‌آپ ‌های نوین این بار خدماتی را بر بستر فناوری اطلاعات عرضه کردند که علاوه بر انجام برخی از امور منازل، خدماتی را برای جابه‌جایی بارهای بالای ۴ تن را ارائه خواهد داد.
دکتر حامد تاج‌الدین مجری طرح با اشاره به جزئیات این استارت‌آپ گفت: در این کسب‌وکار ما خدماتی را بر بستر فناوری اطلاعات با عنوان «آچارفرانسه» به‌منظور ارائه خدمات مختلف به منازل پیاده‌سازی کردیم.
وی با اشاره به ارائه این خدمات، اظهار کرد: برای این منظور افراد با ورود به سامانه ما اقدام به ثبت‌نام و ثبت سفارش در آن می‌کنند و ما با ارائه این سفارشات به افراد متخصص که به آن‌ها «آچارفرانسه‌» می‌گوییم خدمات بر اساس سفارشات ارائه خواهد شد.
تاج‌الدینی با بیان اینکه خدمات ما در ۸ دسته پذیرایی، مراقبت و نگهداری، نظافت، تعمیرات منزل، بازسازی منزل، جابه‌جایی اثاث، باغبانی و خدمات رایانه‌ای ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: پس از ثبت سفارش از سوی کاربران، سفارشات به‌صورت اتوماتیک به «آچار» ها ارسال می‌شود و به‌محض تأیید، پیامکی به فرد سفارش‌دهنده ارسال خواهد شد.
مجری طرح با بیان اینکه در حال حاضر این خدمات در تهران ارائه می‌شود، یادآور شد: نرم‌افزار این خدمات برای سیستم‌عامل اندروید آماده‌شده و برای سیستم‌عامل IOS‌ در حال بارگذاری است.
تاج‌الدینی خدمات دوم این استارت‌آپ را پلت فرمی دانست که دو سمت بازار یعنی تولیدکنندگان کالا و صاحبان کارخانه با دارندگان خودروهای سنگین چون خاور و تریلی با یکدیگر متصل می‌کند.
این محقق با بیان اینکه در این خدمت بارهای بیش از ۴ تن جابه‌جا می‌شوند، اضافه کرد: برای این منظور افراد در سامانه ثبت‌نام می‌کنند. اپراتور با فرد و یا کارخانه تماس می‌گیرد و بعد از تأیید نهایی، سفارش وی ثبت و قیمت‌گذاری خواهد شد.
تاج‌الدینی ادامه داد: به‌منظور توسعه این کسب‌وکار شبکه بزرگی از رانندگان خودروهای سنگین ایجادشده و درحال‌توسعه و گسترش است.
مجری طرح با تأکید بر اینکه این خدمات مجهز به سیستم ردیابی است، گفت: از این طریق می‌توانیم در هرزمانی اعلام کنیم که خودرو در چه مکانی قرار دارد و از چه مسیرهایی عبور کرده است.
این استارت‌آپ از سوی حامد تاج‌الدینی از محققان ایرانی مقیم خارج که به کشور بازگشته است، پیاده‌سازی شده است.