ارتقای سطح علمی و تجاری‌سازی محصولات هدف اصلی پارک‌های فناوری

ارتقای سطح علمی و تجاری‌سازی محصولات هدف اصلی پارک‌های فناوری

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: تجاری‌سازی محصولات و تبدیل علم به ثروت ازجمله اهداف اصلی پارک‌های علم و فناوری است.
جعفر صدیق رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران درباره برنامه‌های پارک علم و فناوری اظهار کرد: یکی از اقدامات مؤثر دانشگاه تبدیل به نسل سوم و کارآفرین شدن بوده و همین امر سبب ارتقای جایگاه بین‌المللی و توسعه زیرساخت‌ها می‌شود.
وی عنوان کرد: با ایجاد شهر دانش در پارک علم و فناوری زمینه رشد بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان در دانشگاه فراهم می‌شود و این کار نظام دانشگاه را به صنعت و جامعه نزدیک و سبب ایجاد ارتباطی مستحکم می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تأکید کرد: شرکت‌های مستقر در پارک محصولات خود را به‌صورت فناوری و در راستای تجاری‌سازی با برنامه‌ریزی از پیش تعیین‌شده تولید می‌کنند که سعی در رسیدن به اهداف موردنظر در پارک‌ها داریم.
وی ادامه داد: پارک‌های فناوری نقشی اساسی و محوری در شکل‌گیری شرکت‌های فناور دارند و این مکان‌ها محلی مناسب برای تحقیق و توسعه ایده‌های کاربردی و خلاقانه است.
صدیق یادآور شد: پارک‌های فناوری وظیفه تولید ملی و ارتقای سطح کیفی علم کشور را بر دوش می‌کشند که پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این زمینه به بهترین نحو عمل می‌کند.