جشنواره ملی بازی موبایلی «رکوردک» برگزار می‌شود
در مردادماه؛

جشنواره ملی بازی موبایلی «رکوردک» برگزار می‌شود

اولین جشنواره ملی بازی موبایلی «رکوردک» توسط یک شرکت در پارک علم و فناوری مازندران در مردادماه برگزار می‌شود.

سید حسین بزرگی مدیر شرکتی مستقر در پارک علم و فناوری مازندران اظهار داشت: اولین جشنواره ملی بازی موبایلی «رکوردک» توسط این شرکت با هدف آموزش عمومی در حوزه سلامت از یکم تا پایان مردادماه برگزار می‌شود.

بزرگی با بیان اینکه ازجمله فعالیت‌های این جشنواره ملی بازی موبایلی پیشگیری از بیماری‌های عفونی، دیابت، چاقی و... است، افزود: درحالی‌که اکثر بازی‌های رایانه‌ای و موبایلی برای سرگرمی طراحی‌شده‌اند، اما بازی رکوردک از سطح سرگرمی فراتر رفته و ابزاری برای یادگیری و آموزش در زمینه‌های مختلف شده است.

وی با بیان اینکه بازی آموزشی تعبیری نسبتاً جدید است که به آن دسته از بازی‌هایی اشاره دارد که در آن آموزش در فرم‌های متنوع به‌جای سرگرمی، هدف اولیه است، خاطرنشان کرد: به‌عبارتی‌دیگر، بازی آموزشی بازی است که از رسانه هنری بازی برای رساندن پیام، آموزش و یا فراهم آوردن امکان یک تجربه استفاده می‌کند.

به گفته مدیر شرکت مستقر در پارک علم و فناوری مازندران، در حال حاضر شبکه عظیمی از نمایندگان بازی رکوردک در سطح کشور آماده فعالیت بوده که بالغ‌بر ۲۳ هزار نفر هستند که یکی از وسیع‌ترین شبکه‌های انسانی در کشور به شمار می‌رود.

بزرگی با بیان اینکه همچنین این بازی مؤثرترین روش برای آموزش در بین مردم است، گفت: یکی از جذابیت‌های بازی بعد از کیفیت و هیجان بازی جوایز آن بوده که به‌صورت قرعه‌کشی بین تمام بازیکنان و برترین رکورد بازیکنان جوایز نفیس اهدا می‌شود.