همایش اکوسیستم کارآفرینی پایدار استان مرکزی در اراک برگزار شد

دبیر همایش اکوسیستم کارآفرینی پایدار استان مرکزی در حاشیه این آیین به ایرنا گفت: شناسایی ایده‌های کارآفرینی با قابلیت تجاری‌سازی، تسهیل حرکت ایده‌ها برتر به سمت محصول دانش‌بنیان، جلب حمایت سرمایه‌گذاران، تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت از مهم‌ترین اهداف برگزاری این سمینار است.
امین آفتاب طلب افزود: برگزاری این برنامه‌ها نقش مهمی در ارتباط هرچه بیشتر صنعت با دانشگاه، شناسایی و معرفی نیروهای متخصص به دستگاه‌ها و ورود دانش‌آموختگان دانشگاه به بازار کار دارد.
وی ادامه داد: تیم کارآفرینی استان مرکزی با برگزاری برنامه‌ها و سمینارها در نظر دارد با شناسایی ایده‌ها و کارآفرینان برتر در حوزه‌های مختلف علمی، صنعتی و معرفی آن‌ها به صنایع جایگاه و اثرگذاری استان و شهرستان اراک را در کشور و منطقه افزایش دهد.
دبیر همایش اکوسیستم کارآفرینی پایدار استان مرکزی با یادآوری برگزاری مسابقه استارت‌آپ ویکند در اراک گفت: این مسابقه به مدت 54 ساعت از 25 تا 27 آذرماه در دانشگاه صنعتی این شهرستان برگزار می‌شود و در مراحل آن ایده‌های برتر که توجیه اقتصادی دارند برای سرمایه‌گذاری به واحدهای تولیدی معرفی و یا توسط سرمایه‌گذاران خریداری می‌شود.
استارت‌آپ ویکند یک رویداد آموزشی - تجربی در سراسر دنیا است که در سه روز متوالی شرکت‌کنندگان گرد هم آمده و ایده‌هایی که توسط جمعی از دانشجویان ارائه شده است در یک آخر هفته موردبحث و تبادل‌نظر قرارگرفته و میزان سودآوری و طرح توجیهی آن را بررسی می‌کنند.
آفتاب طلب ادامه داد: این مسابقه با هدف شناسایی و انتخاب ایده‌های برتر، تشویق قشر جوان برای ورود به عرصه کار، توسعه کارآفرینی مبتنی بر فناوری و استفاده بهینه از تجربیات و دانش کارشناسان برگزار می‌شود.
وی گفت: ایده تجاری افراد در این مسابقه توسط داور مورد بررسی قرارگرفته و در پایان سه ایده برتر انتخاب و تجلیل می‌شود