پنج ضرورت برای ایجاد تیم رویایی‌تان

پنج ضرورت برای ایجاد تیم رویایی‌تان

تا به حال هیچ رهبر موفقی دیده نشده که به تنهایی و در یک جزیره دور افتاده کار کرده باشد. اینکه کارآفرین موفقی بتواند حتی در عصر اینترنت به تنهایی کار کند و در دنیای رقابت باقی بماند، بسیار نادر و بی سابقه است. اگر قصد راه اندازی کسب وکاری دارید، باید برای رشد آن بتوانید از حمایت‌های فردی دیگران نیز استفاده کنید. پیدا کردن افرادی قابل اعتماد که از روی تمایل برای کسب‌وکار شما کار کنند و هدفشان با هدف کسب وکار شما هماهنگ باشد، نیاز به آزمون و خطا دارد.

اگر می‌خواهید تیمی رویایی برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید که بتواند برندتان را بهبود دهد، از توصیه‌های زیر پیروی کنید:
۱- به ندای درونی خود گوش فرا دهید؛ اولین حسی که در برخورد با افراد به شما دست می‌دهد، بسیار مهم است. در مصاحبه با افرادی که می‌خواهید برای تیم‌تان انتخاب کنید به شهود و ندای درونی خود گوش دهید و بعد از آن رزومه افراد را بررسی کنید.

۲- اول از همه بر شخصیت افراد تمرکز کنید؛ مهارت‌ها اکتسابی هستند و بسیار راحت‌تر از شخصیت، پرورش می‌یابند. حقیقت این است که صداقت، وفاداری، تعهد و سایر خصوصیات خوب اخلاقی افراد، بسیار سخت‌تر از مهارت‌ها و استعداد‌ها قابلیت پرورش دارند. پیدا کردن افرادی با این خصوصیات بسیار سخت و زمان‌بر است.

۳- فرهنگی متناسب برای استارت‌آپ‌تان در نظر بگیرید؛ در کتاب پرفروش «ارائه خوشبختی » که درباره اهمیت فرهنگ کسب‌وکار در میزان موفقیت است، بیان می‌کند تیم‌های کسب‌وکاری که احساس قوی‌تر و بهتری نسبت به هدف‌شان دارند، در مقایسه با آن‌هایی که فاقد این احساسند، دارای فروش و بهره‌وری بالاتر، فرسودگی شغلی کمتر و موفقیت بیش‌تری هستند. در ابتدا و قبل از اینکه اعضای تیم را انتخاب کنید، فرهنگ مورد نظرتان را مشخص کرده و افراد تیم را همسو با فرهنگ کسب‌وکارتان انتخاب کنید.

۴- وجود مشاوران در تیم، امری ضروری است؛ اگر تا به حال از مشاوران برای استارت‌آپ‌تان استفاده نکرده‌اید، قطعا در تیم‌ خود به وجود آن‌ها نیاز دارید. وجود افرادی که دلسوزانه برای موفقیت استارتآپ‌ شما زحمت می‌کشند تاحد زیادی می‌تواند پول و سرمایه شرکت شما را حفظ کند. روی مربیان و مشاورانی که قرار است به تیم‌تان اضافه شوند سرمایه‌گذاری کنید، زیرا این‌ها همان کسانی هستند که با تجربه‌های خود چشم انداز کسب‌وکار شما را بهبود می‌دهند.

۵- از اخراج کردن افراد نترسید؛ در ابتدا سعی کنید در استخدام افراد دقت کنید، مخصوصا اگر قلب مهربانی دارید این دقت باید بیشتر شود. اگر افرادی را استخدام کرده اید که منطبق با اهداف تیم شما کار نمی کنند، آن ها را از تیم خارج کنید. ممکن است این اتفاق در موقعیت های مختلفی روی دهد. همواره موفقیت استارت‌آپ خود را در نظر بگیرید و با تشکیل تیمی ضعیف، عملکرد شرکت را پایین نیاورید.