۳۲۰ شرکت و واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری استان کرمانشاه
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه گفت:

۳۲۰ شرکت و واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری استان کرمانشاه

معصومه خان‌احمدی با بیان اینکه تاکنون ۳۲۰ شرکت و واحد فناور تحت حمایت پارک علم و فناوری استان کرمانشاه است اظهار داشت: از مجموع این تعداد تاکنون ۵۶ شرکت گریت دانش‌بنیان از معاونت علم و فناوری وزارت کشور دریافت کردند.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه برای ۱۰۶۰ نفر در این شرکت‌ها و واحدها اشتغال‌زایی به‌طور مستقیم ایجادشده است گفت: برای سه تا چهار برابر این مقدار نیز در این شرکت‌های دانش‌بنیان اشتغال‌زایی غیرمستقیم ایجادشده است.

خان احمدی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تکیه‌بر اقتصاد دانش‌بنیان است افزود: یکی از معضلات استان کرمانشاه بحث اشتغال دانش‌آموختگان است و نیازمند یک توسعه پر جهش در حوزه فناوری هستیم.

وی با اشاره به برخی از اقدامات پارک علم و فناوری استان در جهت حمایت از تجاری‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد: ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به شرکت‌ها، تکمیل نمونه کارها و صنایع، ارائه مشاوره فنی و اقتصادی به متقاضیان، ارائه خدمات بیمه و حمایت از ثبت اختراعات و برندهای تجاری ازجمله این اقدامات است.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نشست فناورانه در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بین‌المللی و ملی گفت: افتتاح نخستین مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه هم‌زمان با حضور وزیر ارتباطات به استان کرمانشاه از دیگر برنامه‌های اساسی بود که به ارائه خدمات و شبکه‌سازی بین متقاضیان و عرضه‌کنندگان حوزه کسب‌وکار فاوا می‌پردازد.

وی با بیان اینکه کشورهای توسعه‌یافته نگاه ویژه‌ای به فعالیت‌های دانش‌بنیان دارند بیان کرد: این فعالیت‌ها به‌طور عمده از بطن دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پارک‌های علم و فناوری بیرون می‌آید و دولت باید نگاه ویژه‌ای به این حوزه داشته باشد.

خان احمدی افزود: یکی از وظایف دولت این است که بتواند زیرساخت‌های لازم را برای این بخش آماده کند تا افراد صاحب ایده و کارآفرین بتوانند در سطح کشور به تولید ثروت بپردازند. 

وی با بیان اینکه یکی از مراکزی که در توسعه فناوری کشور و ایجاد ثروت برای کشور نقش داشته پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد هستند، گفت: نیروی کار، ارزش‌آفرینی و ثروت آفرینی شاخص‌هایی هستند که از طریق پارک‌ها و مراکز رشد قابل توسعه است.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه برای نخستین بار مرکز توسعه بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه راه‌اندازی شده است بیان کرد: این مرکز به جذب، حمایت و ارائه خدمات در حوزه توسعه بازی‌های ملی و انیمیشن‌های مبتنی بر فرهنگ بومی می‌پردازد.