برج فناوری نانو در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود

برج فناوری نانو در دانشگاه آزاد راه‌اندازی می‌شود

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از توسعه پارک علم‌وفناوری دانشگاه آزاد در تهران خبر داد و گفت: علاوه بر آن به‌زودی برج فناوری نانو در این دانشگاه راه‌اندازی می‌شود.

دکتر مرتضی موسی‌خانی امروز در حاشیه افتتاح مرکز تحقیقات فناوری نانوی واحد تهران جنوب افزود: این دانشگاه به دنبال پژوهش‌های بنیادی نیست و درصدد است تا پروژه‌های کاربردی و صنعتی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی با اشاره به تولیدات علمی در سطح جهان خاطرنشان کرد: یکسری از محصولات دانش‌بنیان در دنیا ساخته‌شده‌اند که در حوزه اختراعات نیستند و ما باید این فناوری‌ها را در کشور بومی‌سازی کنیم، ازاین‌رو با فرصت‌های ایجادشده باید مزیت‌های کشور را ارتقاء دهیم.
موسی‌خانی با اشاره به توجه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به بخش‌های پژوهشی دانشگاه آزاد، خاطرنشان کرد: این امر یک فرصت خوب برای دانشگاه آزاد است که باید از آن استفاده کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با تأکید بر این‌که کشور نباید به برخی از حوزه‌ها که مزیت نسبی ما نیست، ورود پیدا کند، یادآور شد: ما باید به سمت تولید محصولات باکیفیت و با ارزش‌افزوده بالا حرکت کنیم.

وی از حمایت ویژه دانشگاه آزاد از توسعه پارک فناوری این دانشگاه خبر داد و گفت: بر این اساس علاوه بر توسعه پارک فناوری دانشگاه آزاد، درصدد هستیم تا پارک فناوری این دانشگاه را در تهران راه‌اندازی کنیم.

موسی‌خانی خاطرنشان کرد: باید از فرصت‌های ایجادشده استفاده کنیم و بنا داریم در سال جاری وارد اقدامات عملی شویم تا بتوانیم تا پایان سال کارنامه خوبی در حوزه اقدام و عمل ارائه دهیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد یادآور شد: برنامه داریم که به‌زودی برج فناوری نانو را در تهران راه‌اندازی کنیم.