شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت در اصفهان توسعه می‌یابند

شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت در اصفهان توسعه می‌یابند

با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، زمینه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت بیش‌ازپیش، فراهم می‌شود.

روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اعلام کرد: این تفاهم‌نامه‌ باهدف تداوم همکاری‌ها و در جهت توسعه استفاده از ظرفیت‌های کاری موجود میان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و شهرک به مدت پنج سال به امضا رسید.

گسترش ساختارهای مؤثر در توسعه فناوری و اشتغال‌زایی تخصصی در حوزه سلامت، بهره‌گیری از ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تخصصی دانشگاه در توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه سلامت، کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلامت برای دریافت مجوزها و استانداردهای موردنیاز ازجمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

ایجاد زمینه‌های لازم برای بسط و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان رویشی دانشگاه و برنامه‌ریزی برای توسعه مراکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه در جهت ایجاد یک پارک علم و فناوری در حوزه تخصصی سلامت نیز از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.

مهدی کشمیری رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دراین‌باره به افزایش تعداد شرکت‌ها و موسسه‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه پزشکی و سلامت در سال‌های اخیر اشاره و بر ضرورت تعامل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و استفاده از ظرفیت‌های متقابل تأکید کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز گفت: کار بسیار ارزشمندی در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان انجام‌شده و وجود چنین ساختارهایی برای کمک به اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها ضرری است.

غلامرضا اصغری با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در همه موضوع‌های مرتبط با سلامت، پزشکی و مواد غذایی نقش تولی گری دارد، گفت: در همه این حوزه‌ها آماده همکاری هستیم و علاوه بر این در حوزه ورود به بازار می‌توانیم به اخذ تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه پزشکی کمک کنیم.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به‌عنوان نخستین سازمان مؤسس مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری در کشور فعالیت اجرایی خود را از سال ۱۳۸۰ باهدف حمایت و هدایت شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان آغاز کرد و اکنون حدود ۴۸۰ شرکت دانش‌بنیان با اشتغال بیش از شش هزار و پانصد دانش‌آموخته دانشگاهی در آن مستقر هستند.

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان دارای یک مرکز رشد مقدماتی، ۱۲ مرکز رشد فناوری و ۲ پارک علم و فناوری است که پارک شیخ بهایی به بهره‌برداری کامل رسیده و پارک ابوریحان در حال احداث و تکمیل است.
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز دارای حدود ده هزار دانشجو و ۸۰۰ عضو هیئت‌علمی است.
این دانشگاه با داشتن ۱۱ دانشکده و ۴۷ مرکز تحقیقاتی و پژوهشکده، دارای رتبه سوم در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.