fa-IR
نوآوردگاهی برای به‌کارگیری نوآوری در حوزه محیط‌زیست شهری
هم‌زمان با اینوتکس ۲۰۱۷ برگزار می‌شود

نوآوردگاهی برای به‌کارگیری نوآوری در حوزه محیط‌زیست شهری

رویداد «نوآوری برای محیط‌زیست شهری» یکی از رویدادهایی است که هم‌زمان با نمایشگاه نوآوری و فناوری ۲۰۱۷ INOTEX در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
این رویداد یک رویداد آموزشی و کارآفرینی اثربخش درزمینه تجاری‌سازی و توسعه کسب‌وکارهای نوپا است که در آن شرکت‌کنندگان با چالش‌های مختلفی که درواقعیت برای توسعه و تجاری‌سازی یک محصول جدید فناورانه با آن مواجه خواهند شد، آشنا می‌شوند.
حامد حامدیان، مدیر پیش شتاب‌دهی شرکت عضو پارک فناوری پردیس و برگزارکننده این رویداد در توضیح بیشتر این رویداد گفت: این هشتمین رویداد کارآفرینی شرکت ما است که این بار در حوزه محیط‌زیست و با محوریت نوآوری برای محیط‌زیست شهری، مشکلات آلودگی هوا و انرژی‌های پاک اجرا می‌شود تا بتوانیم از بین ایده‌های فناورانه جهت حل مشکلات زیست‌محیطی کلان‌شهرهای کشور بهره بگیریم.
وی درباره جزئیات این رویداد اظهار کرد: این رویداد از ۵ کارگاه آموزشی و آموزش‌های عملی تشکیل‌شده که در روز آخر هر تیم ۳ دقیقه زمان دارد تا ایده خود را برای جمعی از سرمایه‌گذاران و نماینده‌های مراکز شتاب‌دهی معرفی کند، نهایتاً ایده‌های منتخب برای ادامه کار به مراکز شتاب‌دهی شرکت ما یا سایر مراکز شتابدهی منتقل می‌شوند.
حامدیان در خصوص مهلت ثبت‌نام در این رویداد افزود: ظرفیت این رویداد ۲۵ نفر با ۸ تیم است که فراخوان این رویداد از هفته گذشته در سامانه نو آوردگاه و سایر شبکه‌های اجتماعی منتشرشده و علاقه‌مندان تا اول خرداد برای ثبت‌نام به‌صورت اینترنتی مهلت خواهند داشت.
وی در توضیح ۵ کارگاه تخصصی این دوره گفت: کارگاه تیم سازی، کارگاه طراحی بیزینس مدل (مدل کسب‌وکاری)، کارگاه طراحی بیزینس پلن (طرح تجاری)، کارگاه توسعه محصول و کارگاه ارائه مؤثر برای سرمایه‌گذاران ۵ کارگاه تخصصی این دوره است که درنهایت منجر به بالا رفتن سطح دانش و اطلاعات ایده پردازان برای رساندن ایده به عمل خواهد شد.
حامدیان در پیش‌بینی نتایج موردنظر از این رویداد افزود: تجربه ما نشان داده که از هر رویداد یک تا سه تیم و ایده خوب بهره‌برداری می‌شوند و چون موضوع محیط‌زیست شهری پتانسیل به‌کارگیری نوآوری‌های زیادی را در خود دارد، احتمالاً در این دوره هم تیم‌ها و ایده‌های خوبی به مرحله راه‌اندازی کسب‌وکار خواهند رسید.
وی به تمایز این رویداد با سایر رویدادهای استارت‌آپ ویکند اشاره کرد و گفت: این رویداد با مدل خاصی برگزار می‌شود که در اصطلاح به آن گیمیفیکیشن می‌گویند.
حامدیان تصریح کرد: گیمیفیکیشن به‌کارگیری اصول طراحی بازی و اِلمان‌های آن در کاربردهای غیر بازی است، درواقع در این مدل کل رویداد در قالب یک بازی طراحی‌شده که طی این بازی تیم‌ها ارزیابی می‌شوند و امتیاز می‌گیرند و جذابیت کار هم بیشتر خواهد بود.
بر اساس اعلام روابط عمومی پارک فناوری پردیس، ششمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (۲۰۱۷ INOTEX) به همت پارک فناوری پردیس و با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دوم تا پنجم خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.