برگزاری ۶۰۰ رویداد استارت‌آپی طی پنج سال/ رونق طراحی پارچه در کشور از قاچاق جلوگیری می‌کند

برگزاری ۶۰۰ رویداد استارت‌آپی طی پنج سال/ رونق طراحی پارچه در کشور از قاچاق جلوگیری می‌کند

رئیس سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی ضمن بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه جهاد باید طی ۵ سال ۶۰۰ رویداد استارت‌آپی برگزار شود، رونق حوزه طراحی پارچه و لباس را عاملی در جهت جلوگیری از قاچاق و ایجاد اشتغال پایدار عنوان کرد.
محمدصادق بیجندی در مراسم افتتاحیه رویداد استارت‌آپی مد و فناوری بابیان اینکه فضایی را برای کار در اختیار تیم‌های برتر در این رویداد به مدت ۶ ماه قرار می‌دهیم، اظهار کرد: البته اگر تیمی موفق نشد می‌تواند با حضور در شورای فناوری کانون شکوفایی و خلاقیت سازمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی از طرح خود دفاع کند و در صورت پذیرش شورا، می‌تواند به کار ادامه دهد.
رئیس سارمان تجاری‌سازی جهاد دانشگاهی بابیان اینکه در سراسر کشور ۳۱ شعبه داریم، افزود: طبق برنامه ششم توسعه جهاد سازمان تجاری‌سازی باید ۶۰۰ رویداد ظرف ۵ سال برگزار کند.
وی با اشاره به رویداد استارت‌آپی مد و فناوری، ادامه داد: بسیار خوشحال خواهیم بود که این رویداد اولین و آخرین رویداد در حوزه طراحی پارچه و لباس نباشد.
بیجندی تصریح کرد: حوزه طراحی پارچه و لباس یکی از حوزه‌هایی است که جای کار زیادی دارد چراکه این حوزه نه‌تنها می‌تواند منجر به اشتغال پایدار و ملی شود بلکه از قاچاق نیز جلوگیری به عمل می‌آورد و همچنین به رونق صنایع پوشاک کشور نیز کمک می‌کند.
وی بابیان اینکه دانشگاه علم و فرهنگ همواره در مسائل این‌چنینی پیشرو بوده است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد برگزاری رویدادهای فوق تخصصی در حوزه‌های مختلف باشیم.
رویداد استارت‌آپی مد و فناوری از امروز در محل دانشگاه علم و فرهنگ آغاز به کارکرده و تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه نیز ادامه خواهد داشت.