کتاب الکام‌استارز ۹۵ منتشر شد (دانلود نسخه PDF)

کتاب الکام‌استارز ۹۵ منتشر شد (دانلود نسخه PDF)

کتاب نمایشگاه الکام‌استارز ۹۵ شامل نتایج یک پژوهش جامع درباره چالش‌ها و مسائل کسب‌وکارهای نوپا، گزارشی از برگزاری این رویداد بزرگ و شناسنامه و راه‌های ارتباطی استارت‌آپ‌های حاضر در این نمایشگاه منتشر شده و به‌صورت کامل در دسترس قرار گرفته است.
نمایشگاه الکام‌استارز ۹۵ از ۲۵ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۵ در سالن ۱۸ محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، همزمان با بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) برگزار شد.
در کتاب الکام‌استارز ۹۵ که در ۲۵۸ صفحه به‌صورت مصور و همراه با اینفوگرافیک‌های مرتبط منتشر شده، پس از نگاهی به نمایشگاه الکامپ و سخنان مدیران و مسئولان این حوزه، مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا (ictstartups.ir) و خدمات آن معرفی کرده است.
در ادامه مهم‌ترین چالش‌ها از نگاه استارت‌آپ‌ها در کشور و موانع موفقیت استارت‌آپ‌ها در قالب نمودار نمایش داده شده است.

این نتایج، بر اساس یک پژوهش علمی انجام شده توسط مرکز کسب‌وکارهای نوپای فاوا با همکاری هسته پژوهش نوآوری کسب‌وکارهای دیجیتال دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و از طریق توزیع پرسشنامه و نظرسنجی‌های میدانی انجام شده‌است. پژوهشگران این گروه شامل ۱۱ نفر از دانشجویان کارشناسی‌ارشد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران بودند که با حضور روزانه در نمایشگاه و با مراجعه به غرفه‌ها به نظرسنجی پرداختند. نتایج این پژوهش به‌صورت نمودار، جدول و اینفوگرافیک در این کتاب به‌چاپ رسیده است.
نمودارهای آماری از مشخصات کسب‌وکارهای نوپای شرکت کننده در الکام‌استارز ۹۵، مشخصات افراد فعال در کسب‌وکارهای نوپای الکام‌استارز، سازمان‌های مرتبط، شتاب‌دهنده‌ها و استارت‌آپ‌های در حال توسعه حاضر در این دوره از نمایشگاه در صفحه‌های بعدی آمده‌اند. بخش عمده‌ای از کتاب شامل فهرست استارت‌آپ‌های حاضر در الکام‌استارز ۹۵ براساس حوزه و استان فعالیت، شناسنامه و معرفی فعالیت‌ها، همچنین راه‌های ارتباطی با آنهاست.