fa-IR
افتتاح پارک کارآفرینی استان سیستان و بلوچستان

افتتاح پارک کارآفرینی استان سیستان و بلوچستان

به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان و شهرداری منطقه یک پارک کارآفرینی استان در پارک فرهنگیان زاهدان افتتاح شد.
پارک کارآفرینی با تلاش دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان در پارک فرهنگیان زاهدان افتتاح شد.
حبیب‌الله سالارزهی در مراسم افتتاحیه گفت: به‌منظور محقق کردن شعار سال (اقتصاد مقاومتی اشتغال و تولید) نمایشگاهی در طول سال در روزهای پنج‌شنبه و جمعه پایان هفته تحت عنوان پنج‌شنبه و جمعه‌بازار فرهنگ و هنر بر پا خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه و بازارچه نشان دادن استعداد و خلاقیت دانشجویان و کارآفرینان بومی استان درزمینه اشتغال‌زایی و ایجاد کسب‌وکار است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان با اشاره به رونق اشتغال‌زایی از صنایع و فرهنگ استان گفت: غرفه‌های این نمایشگاه شامل صنایع‌دستی، آثار تجسمی و نقاشی، سنگ‌های قیمتی، ملیله و سوزن‌دوزی ازجمله غرفه‌های این نمایشگاه است.
وی اظهار داشت: این نمایشگاه صرفاً برای دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی نیست و از تمامی دانشجویان دانشگاه‌های استان و همچنین دانش آموزان برای شرکت در این نمایشگاه دعوت کرده‌ایم.
سالارزهی ابراز امیدواری کرد که با اجرای این طرح فرهنگ کار و کارآفرینی از سنین مدرسه در بین دانش آموزان رواج پیدا کند.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استانی سیستان و بلوچستان با طرح پارک کارآفرین، روستای کارآفرین، مدرسه خلاق و محله کارآفرین توانست در حوزه کارآفرینی نسبت به دیگر دانشگاه‌ها پیشی بگیرد.