برنامه ایجاد صد و سی هزار شغل در سال ۹۶ در حوزه فضای مجازی
وزیر ارتباطات خبر داد:

برنامه ایجاد صد و سی هزار شغل در سال ۹۶ در حوزه فضای مجازی

وزیر ارتباطات گفت: الآن نمونه‌هایی از ایجاد شغل در فضای مجازی در شهر تهران و برخی کلان‌شهرها درزمینه حمل‌ونقل، املاک، گردشگری و تجارت را شاهد هستیم.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: یکی از کارهای مهم این دولت رویکردی بوده که درزمینه فضای مجازی داشته و این در حالی است که در دولت قبل فضای مجازی یک فضایی بود که افراد فقط اطلاعاتی کسب کنند و خبررسانی انجام شود و آن‌هم تهدید تلقی می‌شد.

وی افزود: این دولت یک دسترسی آزاد به اطلاعات را سرلوحه کار خود قرارداد و سپس منشور حقوق شهروندی را به‌عنوان یکی از سیاست‌های جدی قرارداد. واعظی اظهار کرد: همچنین بستر شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی را به‌عنوان بستر و شبکه‌ای که می‌تواند همه ملت ایران را به هم متصل کند درزمینه زیرساخت‌هایش اقدام کردیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: وقتی کار به‌جایی رسید که ازنظر سرعت و کیفیت به نقطه مطلوب رسید آن هدف اصلی خودش که ایجاد کسب‌وکارهای الکترونیکی یا دانش‌بنیان است را به‌عنوان اولویت قراردادیم.

وی بابیان اینکه در سال ۹۴ در حوزه ICT حدود سی هزار شغل ایجاد کردیم تصریح کرد: این میزان در سال ۹۵ به صد هزار شغل افزایش یافت و در سال ۹۶ نیز ایجاد صد و سی هزار شغل در فضای مجازی هدف‌گذاری شده است.

واعظی در ادامه اظهار کرد: الآن نمونه‌هایی در شهر تهران و برخی کلان‌شهرها درزمینهٔ حمل‌ونقل، املاک، گردشگری و تجارت که فعالیت‌های بسیار خوبی است مشاهده می‌کنید که این را باید به همه استان‌ها تسری بدهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان تأکید کرد: این حوزه در ایجاد اشتغال همانند صنعت، منابع بسیار زیادی نیاز ندارد و امیدواریم با منابع کم و با زیرساخت‌هایی که آماده ‌شده است بتوانیم برای جوانان به‌ویژه جوانان فارغ‌التحصیل بیکار شغل ایجاد کنیم.