اولین گردهمایی شرکت‌های تولیدکننده محصولات دانش‌بنیان B2C برگزار می‌شود
به همت مرکز فن بازار ملی ایران؛

اولین گردهمایی شرکت‌های تولیدکننده محصولات دانش‌بنیان B2C برگزار می‌شود

اولین گردهمایی شرکت‌های تولیدکننده محصولات دانش‌بنیان B2C با رویکرد تجارت الکترونیک توسط مجموعه فن بازار ملی ایران برای تولیدکنندگان کالاهای دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

این گردهمایی که با حمایت پارک فناوری پردیس، صندوق شکوفایی و بزرگ‌ترین فروشگاه مجازی کشور برگزار خواهد شد، قصد دارد تا از طرفی میزان نفوذ محصولات دانش‌بنیان در زندگی مردم را افزایش دهد و از طرف دیگر شرکت‌های تولیدکننده این محصولات به یک بستر آماده و بازار وسیع بازدیدکننده برای فروش محصولات خود دست یابند.
اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در معرفی محصولات B2C می‌گوید: حجم وسیعی از محصولات دانش‌بنیان در سطح ملی استفاده می‌شوند و اغلب مصرف‌کنندگان آن‌ها دولت و یا صنایع هستند، اما در این میان بین ۸ تا ۹ درصد از محصولات دانش‌بنیانی که توسط شرکت‌ها تولید می‌شوند مصرف‌کننده عمومی دارند و توسط مردم استفاده می‌شوند که به آن‌ها B2C اطلاق می‌شود. ازاین‌رو بر آن شدیم تا به‌وسیله آموزش به شرکت‌ها و حمایت برای معرفی این محصولات، بازار این محصولات را توسعه دهیم.
قنبرپور اشاره کرد: در این طرح ما با برخی فروشگاه‌های مجازی معتبر کشور توافق کرده‌ایم که تولیدکنندگان این محصولات بتوانند محصولات خود را در این سامانه بارگذاری کرده و در معرض دید عموم قرار دهند.
وی تصریح کرد: امروزه تجارت الکترونیک و خرید از فروشگاه‌های مجازی نقش پررنگی در زندگی مردم دارد درحالی‌که بسیاری از این شرکت‌های دانش‌بنیان، توانایی حضور در این بازار بزرگ را به‌تنهایی ندارند اما بسترهای مجازی و فروشگاه‌های بزرگ الکترونیک که بازدیدهای میلیونی به‌صورت روزانه دارند می‌توانند یکی از بهترین عرضه‌کنندگان این محصولات باشند.
رئیس مرکز فن بازار ملی ایران در ادامه به محورهای این گردهمایی اشاره کرد و گفت: در این گردهمایی علاوه بر شرح نقاط ضعف موجود در فروش کالاهای دانش‌بنیان تولید داخل کشور، شرکت‌ها با فرایند فروش آنلاین و نحوه کار با فروشگاه‌های مجازی آشنا خواهند شد، همچنین بخشی از گردهمایی به ارائه داستان­های موفق بازاریابی الکترونیکی محصولات B2C اختصاص دارد.
وی در خصوص تعداد شرکت‌ها و محصولات ثبت‌نام‌شده در این طرح گفت: از سال گذشته که فراخوان این طرح منتشر شد بیش از ۲۲۰ محصول توسط بیش از ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در سامانه موردنظر ثبت شد که پس از بررسی‌های کارشناسی این محصولات و شرکت‌ها در حال حاضر بیش از ۹۰ محصول تأییدشده است.
این گردهمایی در ۳۱اردیبهشت‌ماه در محل مجتمع شکوفایی شرکت­های دانش­‌بنیان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به حضور می­توانند برای ثبت‌نام به نشانی www.evand.com/techmart مراجعه و یا با شماره تلفن ۷۶۲۵۱۱۵۳-۰۲۱ تماس حاصل کنند.