fa-IR
۲۰ شرکت دانش بنیان طی سال گذشته در استان مرکزی راه اندازی شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

۲۰ شرکت دانش بنیان طی سال گذشته در استان مرکزی راه اندازی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در راستای افزایش کیفیت محصولات تولیدی و رونق صادرات در استان مرکزی، سال گذشته ۲۰ شرکت دانش‌بنیان در این استان راه‌اندازی شد.

محمدرضا حاجی پور پیش در نشست شورای اداری شهرستان دلیجان در این شهر اظهار داشت: طی سال گذشته تراز تجاری استان مرکزی مثبت شد و ۸۷۰ میلیون دلار کالا نیز از استان صادر شد درحالی‌که ۲۹۱ میلیون دلار مواد اولیه و ماشین‌آلات پایه وارد استان شده بود.

وی افزود: در حال حاضر ۲۰ نوع کالای منتخب کشوری در استان مرکزی تولید می‌شود و این استان درزمینه صنعت در جایگاه چهارم کشور قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با بیان اینکه زمینه تجارت، سرمایه‌گذاری و انتقال دانش فنی به استان با رشد کشورهای هدف صادراتی استان مرکزی افزایش‌یافته، بیان کرد: در سال ۹۵، ۶۳ مورد مجوز تحقیق و توسعه در استان صادر و همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با کشورهای مختلف در رابطه با انتقال دانش فنی به استان منعقدشده است.

حاجی پور خاطرنشان ساخت: همچنین طی سال گذشته ۲۲۳ مورد مجوز بهره‌برداری صنعتی و معدنی در استان مرکزی صادرشده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، ۱۴ درصد رشد داشته و به‌این‌ترتیب، حدود سه هزار فرصت شغلی در بخش صنعت و معدن این استان ایجادشده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی تصریح کرد: این میزان اشتغال ایجادشده طی مدت یک سال، در مقایسه با سال ۹۴، رشد ۴۶ درصدی ایجاد فرصت‌های شغلی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه صنعت و معدن شهرستان دلیجان طی سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته ۳۱۵ پروانه بهره‌برداری صنعتی در دلیجان صادر و ۲۷۲ میلیارد دلار در بخش صنعت این شهرستان سرمایه‌گذاری شده که پنج درصد از کل سرمایه‌گذاری انجام‌شده در استان را شامل می‌شود.

حاجی پور افزود: همچنین در سال ۹۵، به ۴۵ واحد تولیدی و صنعتی شهرستان دلیجان تسهیلات رونق تولید پرداخت شد که ۸۰۰ شغل را تثبیت و ۶۰ فرصت شغلی جدید نیز  ایجاد کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: هم‌اکنون در شهرستان دلیجان ۲۹ طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد وجود دارد که با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال برای ۷۳۰ نفر در این شهرستان فراهم می‌شود.