مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ایجاد می‌شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت:

مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ایجاد می‌شود.

عبدالقیوم قلی‌پوری در نشست با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل اظهار داشت: مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین در یکی از مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و نوپا بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا و فناور پارک می‌توانند با بهره‌گیری از دوره‌های تخصصی مهارت‌آموزی کوتاه‌مدت و بلندمدت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان در حوزه‌های کاری خود با دریافت گواهی‌نامه‌های بین‌المللی برای به‌روزرسانی اطلاعات خود استفاده کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل از حمایت از ایده‌های فناورانه در سطح استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه ایده‌های نوین می‌تواند زمینه‌ساز توسعه تولید و اشتغال و افزایش بهره‌وری شود تلاش و جدیت بر این است تا از این ایده‌ها نو فناور در استان حمایت کرده و زمینه برای توسعه استان را فراهم آوریم.

قلی‌پوری با اشاره به اهداف ایجاد مرکز رشد بیان کرد: حمایت و تشویق افراد صاحب ایده فناورانه به سمت ایجاد شرکت‌های کوچک و متوسط، ایجاد زمینه‌ شکوفایی و حمایت از خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی در استان، حمایت از ایجاد شرکت‌هایی با مزیت‌ها و توانمندی‌های محلی، کمک به توسعه مشاغل خانگی و تولید و فروش محصولات آن‌ها و بسترسازی برای ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای جذب کارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهی از اهداف ایجاد چنین مراکزی به شمار می‌رود.

وی تأمین مکان، تجهیزات و امکانات موردنیاز برای رشد کیفی شرکت‌های کوچک و متوسط تجاری، تبدیل دستاوردهای پژوهشی به طرح‌های کارآفرین و ایجاد زمینه‌ کارآفرینی و حمایت از نوآوری و خلاقیت نیروهای محقق جوان مبتکر، کمک به رونق اقتصاد استان از طریق تجاری‌سازی محصولات و فرآیندهای فناوری قابل‌عرضه به بازار و کمک به کاهش مهاجرت نخبگان از منطقه با حمایت از طرح‌های آن‌ها از دیگر اهداف ایجاد مرکز رشد آموزش فناوری‌های راهبردی و نوین است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اردبیل نیز در این نشست گفت: آمادگی ارائه مشاوره‌های تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان و اختصاص فضایی برای استقرار و استفاده از توانمندی‌ها و کارگاه‌های موجود در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای بر اساس چهارچوب قانونی را داریم و با حمایت ریاست پارک استان می‌توانیم به این مهم دست‌یابیم.

محمد پور قلی اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا با حمایت از فعالیت‌های فناورانه پارک و علم و فناوری استان و توسعه تعاملات و مشارکت‌های زمینه‌ساز توسعه علمی در استان اردبیل شده و در تجاری‌سازی محصولات تولیدی نقشی داشته باشیم.