فرصت تازه برای استارت‌آپ‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

فرصت تازه برای استارت‌آپ‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات

مرکز فن بازار ملی ایران با حمایت پارک فناوری پردیس در نظر دارد به‌منظور جذب سرمایه برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‏های نوپای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) با هدف توسعه زیست‌بوم نوآوری و استارت‌آپی کشور، سومین رویداد استارت‌آپ دمو Startup Demo را برگزار کند.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران با اشاره به نتایج استارت‌آپ دموهای گذشته گفت: در ۲ رویداد پیشین، بیش از ۲۰ استارت‌آپ به سرمایه‌گذاران عرضه شد و با برگزاری ۳۵ جلسه بین صاحبان ایده و سرمایه‌گذاران، تاکنون ۲ مورد سرمایه‌گذاری نهایی شده است.
اکبر قنبرپور در خصوص نقش حمایتی فن بازار ملی ایران در این رویداد گفت: در این رویداد استارت‌آپ‌ها و شرکت‌ها، خود را برای سرمایه‏گذاران ارائه (Demo) خواهند کرد و سرمایه‌گذاران پس از برگزاری جلسات خصوصی (B2B) و بررسی میزان پیشرفت ایده، مشتریان جذب‌شده، حجم بازار، میزان فروش و غیره، به ارزیابی آن‌ها پرداخته و برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها اعلام نظر خواهند کرد، در این صورت مذاکرات بعدی تا حصول نتیجه نهایی توسط مرکز فن بازار ادامه خواهد داشت.
قنبرپور در خصوص اهمیت برگزاری این رویدادها افزود: یکی از خلأهای زیست‌بوم نوآوری و استارت‌آپی کشور، نبود فرصت‌ها و بسترهای جذب سرمایه است که رویدادهای استارت‌آپ دمو تلاش دارد این زمینه را برای شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌ها برای سرمایه پذیری ازیک‌طرف و برای سرمایه‌گذاران برای بررسی شرکت‌های آماده و دارای ظرفیت سرمایه‌گذاری از سوی دیگر فراهم نماید.
این رویداد چهارم خردادماه ۹۶ هم‌زمان با ششمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در سالن میلاد با حضور سرمایه‌گذاران تخصصی این حوزه و شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) به‌عنوان سرمایه پذیران برگزار خواهد شد.
مهلت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا برای ثبت‌نام در این رویداد تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه می‌باشد و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام می‌توانند به سایت اینترنتی مرکز فن بازار ملی ایران به آدرس www.techmart.ir مراجعه نمایند.