رویداد استارت‌آپی مد و تکنولوژی برگزار می‌شود
با همکاری سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی؛

رویداد استارت‌آپی مد و تکنولوژی برگزار می‌شود

رویداد استارت‌آپی مد و تکنولوژی از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاد دانشگاهی در تاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار می‌شود.

در آستانه افتتاح اولین پارک علم و فناوری‌های نرم و هویت‌ساز کشور در دانشگاه علم و فرهنگ و هم‌زمان با اولین کنفرانس ملی نوآوری در منسوجات و پوشاک کار رویداد استارت‌آپی مد و تکنولوژی از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاد دانشگاهی در تاریخ ۲۵ الی ۲۷ اردیبهشت‌ماه سال جاری در دانشگاه علم و فرهنگ با همکاری سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی (ستفا) برگزار می‌شود.

در این رویداد، دانشجویان رشته‌های طراحی پارچه و لباس، صاحبان ایده و متخصصان حوزه مد و لباس، برنامه‌نویسان، طراحان گرافیک و علاقه‌مندان به راه‌اندازی کسب‌وکار در حوزه مد گرد هم خواهند آمد تا با ارائه ایده‌های خلاقانه و بکر خود، تیم سازی و کسب‌وکارشان را شروع کنند و به رقابت با یکدیگر بپردازند.

از اهداف برگزاری این رویداد می‌توان به آشنایی با اصول راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق و خلاقانه در صنعت مد و لباس، ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی میان دانشجویان رشته‌های مرتبط با مد، طراحی پارچه و لباس و تکنولوژی‌های مرتبط با آن، تقویت توان ارائه ایده‌های خوب و شکستن سد محافظه‌کاری در خلاقیت و ایجاد فرصت شکل‌گیری کسب‌وکارهای نوپای قابل‌اجرا در میان دانشجویان اشاره کرد.

همچنین «بازآفرینی طرح‌های اصیل البسه ایرانی – اسلامی»، «برند سازی، بازاریابی و تقویت فروش طراحی‌های برگرفته از نقوش ایرانی- اسلامی»، «نوآوری در طراحی و تولید ملزومات البسه و پوشاک» و «نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه صنعت پوشاک» ازجمله محورهای این رویداد هستند.

بر اساس این گزارش؛ رویدادهای استارت‌آپی یک رویداد آموزشی_تجربی هستند که در ۳ روز متوالی برگزار می‌شوند. در این رویداد شرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، علاقه‌مندان به راه‌اندازی استارت آپ، بازاریاب‌های حرفه‌ای و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا در طی ۵۴ ساعت ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا و عملی سازد.

 

به گزارش معاونت توانمندسازی و تحقیقات اشتغال و کارآفرینی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی (ستفا)، این سازمان در طی برنامه پنج‌ساله ششم خود برگزاری ۶۰۰ رویداد نوین کارآفرینی را در دستور کار خود دارد. سیاست‌های ستفا در برگزاری این مجموعه رویدادها با تأکید بر مزیت‌های نسبی استان‌ها، چالش‌ها و تهدیدهای اصلی کشور، توجه به اولویت‌های اصلی و مورد تأکید در برنامه‌های کلان کشور و توجه به تحولات روز فناوری در دنیا است.

علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به سایت https://evand.com/events/usc-modotech و وب‌سایت رویداد http://icfc2017.usc.ac.ir  برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کنند.