استارت‌آپ ویکند سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

استارت‌آپ ویکند سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی برگزار شد

استارت‌آپ ویکند سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

کیهان‌ور، رئیس اجرایی این استارت‌آپ ویکند در خصوص اهداف این رویداد اظهار کرد: استارت‌آپ ویکند به‌منظور ترویج فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برای اولین بار در تبریز برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این رویداد یک حرکت ابتکاری است، افزود: استارت‌آپ ویکند عرصه‌ای نوین برای کشور است. با برگزاری استارت‌آپ ویکند در دانشگاه‌ها، این ایده‌ها با روند تخصصی و سنجیده‌تر پیش می‌روند و این تحقیقات به فناوری منتقل‌شده و نهایتاً در قالب محصول تجاری‌سازی شده و در خدمت جامعه قرار می‌گیرند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: این استارت‌آپ ویکند به مدت سه روز ۱۳ الی ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۶ برای اولین بار در آذربایجان شرقی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این رویداد تیم‌هایی از ۱۱ شهر مختلف کشور شرکت کرده‌ بودند، اظهار کرد: ۵۰ درصد شرکت‌کنندگان از شهر تبریز و ۵۰ درصد دیگر از شهرهای مشهد، رشت، اصفهان، تهران و بوشهر بودند.

کیهان ور ادامه داد: دانشجویان در رشته‌های مهندسی پزشکی، برق، مکانیک، عمران، پزشکی، بیو شیمی، دندانپزشکی در استارت‌آپ ویکند سه‌روزه برای ارائه ایده شرکت کرده بودند.

وی گفت: در این استارت‌آپ ویکند بیش از ۴۰ ایده توسط دانشجویان ارائه شد که از بین این ۴۰ ایده، ۱۰ ایده برتر انتخاب‌شده و برای آن‌ها تیمی تشکیل داده و به قسمت تجاری‌سازی ارائه دادیم.