وزیر دادگستری: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت‌شده را از ۱۱ مورد به ۹۶۴ شرکت رساندیم

وزیر دادگستری: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت‌شده را از ۱۱ مورد به ۹۶۴ شرکت رساندیم

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه ایران در زمینه‌های علمی پیشرفت‌های زیادی داشته، اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت‌شده را از ۱۱ مورد به ۹۶۴ شرکت رساندیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی عصر امروز در جشن روز جوان اظهار داشت: کشور ما کشور جوانی است و بیست‌وسه میلیون نفر از جمعیت ما زیر ۱۸ سال و چهل‌وپنج میلیون زیر ۳۵ سال هستند.

وی با اشاره به اینکه این موضوع برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: خوشبختانه در سال گذشته میلادی، ایران رتبه یک شتاب علمی جهان را از آن خود کرد و این به یمن جوانان ما است.

وزیر دادگستری تعداد مقالات منتشرشده ایران در کیفی‌ترین مجلات دنیا را با رشد ۲۰ درصدی همراه دانست و گفت: در مجموعه نشریات هم از سی هزار و نه‌صد و چهل‌وپنج مقاله، به چهل‌ویک هزار و هفت‌صد و یازده مقاله در سال ۲۰۱۶ دست پیدا کردیم.

پورمحمدی این موضوع را دستاورد بزرگی برای جوانان و دانشمندان ایرانی دانست و گفت: در جهان اسلام هم ظرف چهار سال گذشته رتبه علمی یک را به خود اختصاص دادیم و ۱۴ دانشگاه ایران جزو دانشگاه‌های برتر جهان شناخته می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: چهار سال پیش ۱۱ شرکت دانش‌بنیان ثبت‌شده داشتیم که الآن به ۹۶۴ شرکت دانش‌بنیان ثبت‌شده در پارک‌های علم و فناوری رسیده‌ایم که به معنای یک جهش بسیار بزرگ علمی است.

وزیر دادگستری عنوان کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی ما امسال به هشت هزار و نه‌صد مورد رسیده که عدد بسیار بزرگی به‌حساب می‌آید به‌علاوه اینکه نشریات دانشگاهی ما هم به پنج هزار و شش‌صد مورد رسیده است.

پورمحمدی بیان کرد: اگر امروز دنیا از ایران حساب می‌برد و برای ایران احترام و حرمت قائل است و جایگاه ایران ارتقا پیداکرده، به دلیل مردم مقتدر و جوانانش است.

وی گفت: ما امروز به جوانان اعتماد کردیم و جوانان را قبول داریم به‌گونه‌ای که الآن پیشرفته‌ترین و قوی‌ترین شرکت‌های پردرآمد ما که در فضای مجازی و سایبر فعالیت می‌کنند و درآمده‌ای بسیار زیادی هم دارند، جوانان هستند.
وزیر دادگستری در ارتباط با حقوق شهروندی با بیان اینکه ما یک باید قبول کنیم که ملتمان حق دارد و باید به این حقوق احترام بگذاریم، گفت: ما در ایران کشور خوب و عزیزی داریم و خوشبختانه در جایگاه خوبی قرار گرفتیم، این موقعیت را حفظ کنیم و ادامه دهیم.

پورمحمدی تأکید کرد: مردم روز ۲۹ اردیبهشت شکوه ملت ایران را با حضور در پای صندوق‌های رأی و انتخاب درست و خوب در ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به جهانیان نشان دهیم.