ستاری: هزاران استارت آپ در صف انتظار دریافت حمایت هستند

ستاری: هزاران استارت آپ در صف انتظار دریافت حمایت هستند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر شرکت‌های دانش‌بنیان به بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان رسیده‌اند و هزاران استارت‌آپ در صف هستند.

دکتر سورنا ستاری در همایش معلم، تولید و اقتصاد دانش‌بنیان که در سالن اجلاس سران با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد اظهار داشت: هدف ما تغییر رویکرد اقتصادی بوده است تا از مبنای نفت به مبنای فکر و ایده حرکت کنیم.

وی بابیان اینکه این‌یک فرهنگ جدید است، افزود: این تغییر رویکرد باعث شده تا دولت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان حرکت کند و این اقتصاد نیز در حال رخ دادن است.

ستاری بابیان اینکه ما یک حرکت جدی درزمینه تجهیز پژوهش سراهای دانش‌آموزی داشته‌ایم، اظهار داشت: البته که این تغییر نگرش در نظام آموزش عالی نیز اتفاق افتاده است. بنا داریم در دوره بعدی در حوزه آموزش‌وپرورش بیشتر اقدام کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دانشگاه‌های امروز با دانشگاه‌های چهار سال قبل فرق کرده‌اند، بیان داشت: در حال حاضر استارت‌آپ‌ها در کشور ایجادشده و شرکت‌های زایشی در دانشگاه‌ها در حال تأسیس هستند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: امروز، شرکت‌های دانش‌بنیان در زندگی مردم تأثیر خود را گذاشته‌اند. درواقع هرروزه تأثیر این شرکت‌ها بر زندگی مردم بیشتر می‌شود. شرکت‌های دانش‌بنیان به‌واسطه نیروی انسانی‌اش شکل‌گرفته‌اند، نه دارایی‌های فیزیکی آن‌ها.

ستاری بابیان اینکه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به بیش از سه هزار شرکت رسیده است، گفت: اکنون هزاران استارت‌آپ در صف انتظار دریافت حمایت‌ها هستند؛ برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان هفته‌ای ۱۰ درصد رشد دارند. هم‌اکنون ۵ استارت آپ در کشور درامد ۲ هزارمیلیاردی دارند.

ستاری افزود: امیدواریم در آینده شاهد شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم تا درصدی از تولید ناخالص ملی را از طریق این شرکت‌ها به دست آوریم.