مهلت ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری تا بیست اردیبهشت تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری تا بیست اردیبهشت تمدید شد

مهلت ثبت‌نام در ششمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری که به همت پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود تا روز ۲۰ اردیبهشت‌ماه جاری تمدید شد.

نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری «اینوتکس» با پشتیبانی این معاونت از دوم تا پنجم خردادماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

اینوتکس مجمعی از فناوران، صنعتگران، دانشمندان و همچنین بازرگانانی است که علاوه بر معرفی خود می‌توانند اطلاعات لازم از آخرین پیشرفت‌های صنعتی، دستاوردهای پژوهش علمی و ایده‌های اقتصادی تکنولوژیکی در کشورهای پیشرو فناوری در جهان را به دست آورند.

هدف اصلی این نمایشگاه، زمینه‌سازی برای تبادل فناوری بین شرکت‌های فناور ایرانی و خارجی است؛ ازاین‌رو ابزارهای مختلفی برای مذاکرات بین شرکت‌ها و تعریف همکاری میان آن‌ها به کار گرفته می‌شود؛ به‌گونه‌ای که در نمایشگاه سال گذشته (اینوتکس ۲۰۱۶)، تعداد ۸۲ شرکت خارجی و ۹۲ شرکت داخلی حضور داشتند و با برگزاری ۱۵۰ جلسه مذاکره بین شرکت‌ها، ۶۶ تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت‌ها منعقد شد که تاکنون هشت قرارداد باارزش حدود بیست میلیون دلار به امضا رسیده است.

این رویداد با هدف تعریف همکاری‌های بین‌المللی فناوری-‌ تجاری، صادرات فناوری و محصول، ارتقای توان فناورانه شرکت‌های ایرانی، افزایش توان رقابتی شرکت‌های ایرانی در عرصه بین‌الملل و تسهیل فرآیند انتقال فناوری، به‌عنوان یک پروژه بین‌المللی در نظر دارد با برنامه‌ریزی‌ منسجم به بزرگ‌ترین رویداد تبادل فناوری منطقه تبدیل شود.

پارک فناوری پردیس و شرکت‌های فناور این مجموعه نیز به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای اصلی نمایشگاه اینوتکس به شمار می‌آیند که مجموعه پارک در نظر دارد با زمینه‌سازی و حمایت، روابط بین‌المللی شرکت‌های عضو پارک را توسعه دهد.

ازاین‌رو از شرکت‌هایی که دارای آمادگی تبادل فناوری هستند، دعوت به عمل می‌آید تا با اخذ غرفه و حضور در نمایشگاه اینوتکس، دستاوردهای خود را ارائه کرده و از خدمات تبادل فناوری مرکز فن بازار و نیز تسهیلات حمایتی برای انتقال فناوری در نمایشگاه بهره‌مند شوند.