رقابت پنجاه تیم در ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران

رقابت پنجاه تیم در ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران

نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال ایران، آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

نخستین ماراتن تولید محتوای دیجیتال با موضوعات فرهنگ و معارف اسلامی، پزشکی و سلامت، اقتصاد و کارآفرینی، علوم فنی و مهندسی، سبک زندگی، هنر و معماری و موضوع آزاد برگزار می‌شود.

 سناریوی بازی‌های رایانه‌ای، الگوریتم و محتوای نرم‌افزارهای تلفن همراه، عکس تلفن همراه، صوت و فیلم تلفن همراه، پیامک، الگوریتم محتوایی نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای، فایل‌های متنی و عکس، الگوریتم محتوایی وب‌سایت، نشریه الکترونیکی و پویانمایی تلفن همراه ازجمله مهم‌ترین محورهای اولین ماراتن تولید محتوای دیجیتال است.

 همچنین فرهنگ‌سازی در راستای تولید محتوای دیجیتال علمی و کاربردی، شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادهای جامعه در حوزه تولید محتوا، بسترسازی در جهت کارآفرینی دیجیتال مبتنی بر تولید محتوا، تقویت خط و زبان فارسی در محیط دیجیتال، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه تولید محتوای دیجیتال، لذت حل مسئله به شیوه‌های گوناگون در فرایندی خلاقانه، آموزش مبانی تولید محتوای دیجیتال فاخر، برگزاری فن‌بازار محتوای دیجیتال با هدف کارآفرینی دیجیتال مبتنی بر محتوا و حمایت از تولیدکنندگان محتوا از اهداف اساسی برگزاری این ماراتن است.

 بخش جانبی این ماراتن شامل کاربری ui/ux، بخش دانش‌آموزی، بخش دانشجویی و بخش ویژه شعار سال است.

ثبت‌نام در مسابقه به‌صورت تیمی است و تیم‌ها می‌توانند به‌صورت حقوقی ثبت‌نام کرده یا دارای گروه مستقلی باشند. تیم‌ها پس از ثبت‌نام در ماراتن، توسط هیئت‌داوران ارزشیابی شده و تعداد ۵۰ تیم جهت حضور در ماراتن انتخاب می‌شوند. این ۵۰ تیم در یک رقابت دوروزه و در محورهایی که اظهار توانمندی کرده‌اند، با یکدیگر رقابت می‌کنند و نسبت به تولید محتوای دیجیتال برای بازی رایانه‌ای، نرم‌افزار تلفن همراه، وب‌سایت، نرم‌افزار چندرسانه‌ای و الگوریتم‌های پیاده‌سازی این ابزار‌ها اقدام می‌کنند.

 

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قوانین مسابقه و شرکت در این ماراتن می‌توانند به وب‌سایت www.sharifdc.ir مراجعه کنند.