جشنواره‌ای استخدام و کارآموزی دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان
در دانشگاه علم و صنعت صورت می‌گیرد؛

جشنواره‌ای استخدام و کارآموزی دانشجویان در شرکت‌های دانش‌بنیان

جشنواره صدف به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس با همکاری دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود.

در این جشنواره که با هدف استخدام، کارآموزی و انجام پایان‌نامه در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان از تاریخ ۱۷ تا ۱۹ اردیبهشت‌ماه در دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می‌شود، برنامه‌هایی ازجمله نمایشگاه کارآفرینی، کارگاه‌های آموزشی، رویداد کارآموزی و کارورزی، ارائه پایان‌نامه‌های دانشجویی به شرکت‌های دانش‌بنیان تدارک دیده‌شده است.

جشنواره صدف، رویدادی است که تعداد زیادی از جویندگان کار و شرکت‌ها به‌منظور تبادل اطلاعات در رابطه با مشاغل موردنیاز و معرفی شرکت‌هایشان در آن، به‌صورت فصلی و یا سالیانه برگزار می‌شود که می‌توان از آن به‌عنوان نمایشگاه فرصت‌های شغلی یاد کرد؛ به‌نحوی‌که فرصت‌های فراوان کاری و کارآفرینی در اکثر زمینه‌های تحصیلی برای دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان ارائه می‌شود.

این‌گونه نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی را برای شرکت‌ها و سازمان‌ها فراهم می‌آورد تا با تعداد زیادی از نیروهای جویای کار ملاقات کرده و در یک فضای رقابتی نسبت به جذب نفرات موردنظر خویش اقدام کنند.

رفع عواملی که مانع اشتغال فارغ‌التحصیلان می‌شوند از یک‌سو و نبود بستری مناسب برای تقابل مستقیم شرکت‌ها و دانشجویان به‌عنوان روشی جدید در اطلاع‌رسانی نیازهای محیط‌های کار و اجتماع از سویی دیگر، پارک فناوری پردیس را بر آن داشت تا اقدام به برپایی نمایشگاه کار کند.

هدف این نمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی، معرفی شرکت‌ها، معرفی کسب‌وکار جدید، ایده دادن به دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان برای یافتن شغل آینده، نحوه تعامل و ارتباط با صنعت و ... است.

از دیگر اهداف این جشنواره می‌توان به «رویارویی مستقیم صنعت و دانشگاه»، «معرفی کارفرمایان و کارآفرینان موفق جامعه در قالب شرکت‌های کارآفرین»، «معرفی سازمان‌ها وادارات مرتبط و نیمه مرتبط با رشته تحصیلی»، «شناسایی علایق و استعدادها (خودشناسی شغلی)»، «آشنایی با انتظارات و مهارت‌های موردنیاز کارفرمایان»، «آشنا شدن دانشجویان و تازه فارغ‌التحصیلان با طیف متنوع مهارت‌های شغلی»، «امکان جذب نیرو و کارآموز برای شرکت‌ها»، «برپایی کارگاه‌های آموزشی کار و کارآفرینی» «گسترش خدمات مشاوره شغلی و استفاده از مشاوران متخصص»، «ایجاد نشریه‌های شغلی و بازار کار در محیط داخلی دانشگاه»، «ایجاد یک محیط دوستانه برای تعامل بیشتر بین فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و شرکت‌ها»، «معرفی و بازتاب نتایج تحقیقات، پژوهش‌ها، تجربه‌ها و نوآوری‌های علمی و صنعتی صنایع»، «ایجاد انگیزه و خودباوری در میان فارغ‌التحصیلان» و «آشنایی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان از آخرین دستاوردهای صنایع» اشاره کرد.

بازدید از نمایشگاه کار برای عموم در صورت ثبت‌نام در سایت نمایشگاه به نشانی http://iranjobfair.com رایگان است.