روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات در دانشکده فنی دختران شریعتی

روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات در دانشکده فنی دختران شریعتی

دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شریعتی به مناسبت روز جهانی دختران و فناوری، میزبان برگزاری این رویداد عرصه اطلاعات و ارتباطات بود.
صبح یکشنبه برای سومین بار این دانشکده میزبان برگزاری «رویداد بین‌المللی روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات و ارتباطات» بود.
اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) آخرین پنجشنبه ماه آوریل را به‌عنوان روز جهانی دختران و فناوری اطلاعات معرفی کرده است.
در این مراسم فاطمه مهاجرانی ریس دانشکده شریعتی با اشاره به شعر فردوسی بزرگ، توانا بود هرکه دانا بود، گفت: نیمی از جمعیت جهان را زنان تشکیل می‌دهد. ازآنجایی‌که یکی از مسیرهای رو به رشد IT می‌باشد، اگر دانایی دختران را در این زمینه افزایش دهیم، اتفاقات خوبی حاصل خواهد شد.
وی موضوعات کارگاه‌های امروز را حول محور ظرفیت زنان و ظرفیت ICT در کل دنیا دانست و با خواندن شعر مشهور ژاله اصفهانی، زندگی صحنه یکتای توانمندی ماست اظهار داشت: یادمان باشد موظفیم از فرصت‌های این‌چنینی استفاده کنیم.
مرتضی براری معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان سخنران این مراسم گفت: این وزارت آمادگی دارد در حوزه‌های تولید علم و ثروت با مراکز علمی و دانشگاهی همکاری مشترک داشته باشد
وی تصریح کرد: از همین تریبون اعلام می‌کنم ما آمادگی امضای تفاهم‌نامه و همکاری با دانشکده شریعتی (که بسیار در این امر توانمند است) درزمینه جریانات ICT را داریم.
معاون وزیر ارتباطات و اطلاعات با اشاره به نوع کسب‌وکارهایی که امروز شکل‌گرفته، خلق ثروت را در جامعه به اشکال مختلف تبیین نمود و خاطرنشان کرد: امروزه با تولید یک نرم‌افزار می‌توان به تولید ثروت پرداخت. به تعبیر دیگر امروزه کسب‌وکار حول محوریت دانشگاه‌ها می‌چرخد و به‌عنوان مرکز استعدادیابی نسل جوان نقشی بسیار مهم می‌تواند ایفا نماید.