کمک بلاعوض چهار میلیون پوندی دولت انگلیس به صنعت گیم این کشور

کمک بلاعوض چهار میلیون پوندی دولت انگلیس به صنعت گیم این کشور

دولت انگلیس باهدف تضمین ادامه ساخت گیم‌های باکیفیتی مانند Tomb Raider و Grand Theft Auto ۴ میلیون پوند به کارآفرینان این صنعت کمک می‌کند.
طبق برنامه‌ریزی ۴ سال آینده به استارتاپ‌هایی که بتوانند نسل جدید بازی‌های ویدئویی را در این کشور توسعه دهند کمک مالی ۲۵ و ۵۰ هزار پوندی می‌شود.
برانی اساس کمپانی‌های بازی‌ساز تا سال ۲۰۱۹ در مرحله اولیه پروژه با تأیید مقامات ۲۵ هزار پوند کمک بلاعوض می‌گیرند تا بتوانند نمونه اولیه / Prototype خود را بسازند و اگر کمپانی موفق شود وارد فاز بعد از نمونه اولیه شود، مبلغ ۵۰ هزار پوند دیگر می‌گیرد.
مقامات انگلیسی می‌گویند ساخت بازی Grand Theft Auto توسط تیم «راک‌استارنورث‌اسکاتلند» و بازی Tomb Raider توسط کمپانی مستقر در لندن بنام Eidos نشان می‌دهد که استعداد بازی‌سازی در این کشور وجود دارد و با کمک به استارت‌آپ‌های بازی‌ساز می‌توان به نسل بعدی گیم سازی در این کشور کمک کرد.
مقامات تأکید می‌کنند با حمایت درست و صحیح می‌توان با ادامه ساخت بازی‌هایی مانند Runescape، Monument Valley و Candy Crush امیدوار بود.
گزارش سپتامبر گذشته نشان می‌دهد ۱۹۰۸ کمپانی گیم سازی در انگلیس وجود دارد که از این تعداد می‌توان به ۱۲ هاب منطقه‌ای عمده اشاره کرد که شامل برایتون، کمبریج، کاردیف، داندی، ادینبورو، گیلفورد و آلدرشات، لیورپول، لندن، منچستر، آکسفورد، شفیلد و روتردام، وارویک و استراتفورد هستند.
به نوشته وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش؛ صنعت گیم در انگلیس روزانه ۴. ۵ میلیون پوند پول به اقتصاد این کشور پول تزریق می‌کند و ۱۹ هزار نفر مستقیم در صنعت گیم مشغول فعالیت هستند.