دکتولیب، استارت‌آپی فرانسوی که با نرم‌افزار ابری خود موفق به جذب سرمایه‌ای چند میلیون یورویی شده است

دکتولیب، استارت‌آپی فرانسوی که با نرم‌افزار ابری خود موفق به جذب سرمایه‌ای چند میلیون یورویی شده است

یک استارت‌آپ فرانسوی با عنوان Doctolib موفق شده است برای پلتفرم خود ۱۸ میلیون یورو سرمایه جذب کند. این پلتفرم قرار است در بهبود کیفیت برنامه‌ریزی ویزیت به پزشکان و بیماران کمک کند.

 

دومین دور جذب سرمایه با رهبری تیم شرکای سرمایه‌گذار اکسل از لندن، مبلغ کل سرمایه‌گذاری انجام‌شده روی این شرکت را به ۲۳ میلیون یورو می‌رساند.

دکتولیب در اکتبر سال ۲۰۱۳ توسط نیو شاتو، ایوان اشنایدر و جسی برنال تأسیس شد. این نرم‌افزار ابری برای کمک به پزشکان در مدیریت زمان‌دهی ساعات ویزیت، یافتن بیماران جدید و کاهش عدم حضور بیماران در وقت تعیین‌شده طراحی شده است. نرم‌افزار مذکور همچنین امکان جستجوی پزشکان، دیدن وقت خالی آن‌ها، تعیین ساعت ویزیت و مدیریت این فرایند را در اختیار تمام کاربران خود قرار می‌دهد.

 

سرمایه‌گذاری اخیر علاوه بر دور تازه‌ای از رشد، نشان‌دهنده‌ی آن بلوغی است که شتاب‌دهنده‌های فرانسوی دوست دارند در اقتصاد استارت‌آپی رو به رشد خود، بیشتر ببینند.

 

پلتفرم مبتنی بر ثبت‌نام این شرکت در حال حاضر از پزشکان مستقل گرفته تا بیمارستان‌های بزرگ، بین جامعه‌ی پزشکی در حال تبلیغ است. شرکت یادشده مدعی است نرم‌افزارش می‌تواند درنهایت دسترسی به خدمات بهداشتی را برای ۵۰۰ میلیون جمعیت ساکن قاره‌ی اروپا بهبود ببخشد.

 

نیو شاتو، یکی از مؤسسان و مدیر اجرایی فعلی دکتولیب دراین‌باره می‌گوید: «استقبالی که ظرف ۱۸ ماه گذشته در فرانسه از نرم‌افزار ما شد برایمان بسیار جالب بود. این سرمایه‌گذاری به ما کمک خواهد کرد به تأمین مالی رشد خود ادامه و راه‌حل جدیدمان را در میان کشور‌های سرتاسر اروپا گسترش دهیم». او که پیش‌ازاین در Otium Capital مشغول به کار بوده است، اعتقاد دارد دکتولیب نسبت به نمونه‌های مشابه خود مثل Zocdoc خدمات جامع‌تری به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. او گفته است که با میلیارد‌ها وقت ملاقات مرتبط با امور بهداشتی که در بازارِ به‌شدت چندپاره‌ی اروپا ثبت می‌شود، انتظار دارد برای آینده‌ی قابل پیش‌بینی تمرکز خود را روی همین منطقه نگه دارد.

 

یکی از شرکای اکسل به نام فیلیپ بوتری نیز به هیئت‌مدیره‌ی دکتولیب خواهد پیوست. او می‌گوید: «این سه جوان موفق شده‌اند محصولی بر‌تر ارائه دهند که پزشکان به آن علاقه‌ی بسیاری پیداکرده‌اند. رشد قابل‌توجه آن‌ها نیز، مهر تأییدی است بر قدرت عملکرد و فرهنگ منحصربه‌فردشان. کاری که آن‌ها در حال انجامش هستند کمک به پزشکان در پیوستن به انقلاب دیجیتالی و ابری است».

 

دکتولیب موفق شده است از چند کارآفرین فرانسوی ازجمله برتراند یلنسپرگر، آنتوان فریسز، اولیویر اوچلی، ماکسیم فورگو و چند تن دیگر نیز سرمایه جذب کند. نرم‌افزار مذکور از زمان راه‌اندازی، بیش از ۵۰۰۰ پزشک و ۱۰۰ کلینیک را در سرتاسر اروپا تحت پوشش خود قرار داده است. این مراکز پزشکی ماهانه حدود ۲ میلیون مراجعه‌کننده دارند.