طرح توانمندسازی راهبردی نوآوران جوان برگزار می‌شود
در پارک فناوری پردیس؛

طرح توانمندسازی راهبردی نوآوران جوان برگزار می‌شود

دومین رویداد از اولین دوره طرح توانمندسازی راهبردی نوآوران جوان (ترنج) با همکاری بنیاد ملی نخبگان، با حضور نوآوران و مخترعان سراسر کشور در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

محمدحسین عسکری سرپرست مرکز توسعه کسب‌وکار فناوری پارک فناوری پردیس با اشاره به ویژگی‌های دومین رویداد طرح ترنج گفت: اولین رویداد از طرح توانمندسازی راهبردی نوآوران جوان در دی‌ماه سال گذشته با حضور ۱۰۰ نوآور و مخترع معرفی‌شده از مراکز استانی بنیاد ملی نخبگان برنامه‌ریزی و اجرا شد.

وی افزود: دومین رویداد این طرح با محوریت توسعه مهارت‌های مبنایی در حوزه‌های موردنیاز مخاطبان بر اساس نسخه توانمندسازی تدوین‌شده برای هر طرح و همچنین انتقال تجربه و مهارت‌آموزی به مخاطبین رویداد اول برنامه‌ریزی‌شده است.

عسکری با اشاره به محوریت آموزش، مهارت و مشاوره در رویداد دوم، افزود: رویداد دوم طرح ترنج در سه بخش آموزش، کلینیک و پنل‌های مشاوره‌ برنامه‌ریزی‌شده که در بخش آموزش ارائه سرفصل‌هایی از قبیل حقوق مالکیت فکری، مستندسازی فناوری، مبانی عقد قراردادها و تدوین مدل کسب‌وکار در نظر گرفته‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش کلینک و پنل‌های مشاوره‌ نیز مشاوران مرتبط در حوزه‌های ثبت شرکت، اخذ مجوز، فرایند دانش‌بنیان شدن، تدوین کسب‌وکار و نمونه‌سازی به ارائه مشاوره، انتقال تجربیات و معرفی فرآیندهای مرتبط با این موضوعات به شرکت‌کنندگان در رویداد خواهند پرداخت.

هر دوره طرح توانمندسازی راهبردی نوآوران جوان (ترنج) شامل ۴ رویداد است که با حضور ۱۰۰ نفر از مخترعان و نوآوران معرفی‌شده از سوی بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

دومین رویداد از اولین دوره طرح توانمندسازی راهبردی نوآوران جوان (ترنج) که طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۷ و ۸ اردیبهشت‌ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود، به ارتقا توانایی‌ها درزمینه تجاری‌سازی محصول و توسعه مهارت‌های کسب‌وکار نخبگان و نوآوران کمک می‌کند.