بستر ICT کرمانشاه آماده برای کسب‌وکارهای الکترونیکی و دانش‌بنیان
وزیر ارتباطات:

بستر ICT کرمانشاه آماده برای کسب‌وکارهای الکترونیکی و دانش‌بنیان

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست شورای اداری استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های استان آماده است که بتوان کسب‌وکارهای الکترونیکی و مشاغل دانش‌بنیان ایجاد کرد.

محمود واعظی گفت: حجم بازار ICT کشور ابتدای فعالیت این دولت ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که اکنون به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

واعظی با بیان اینکه بازار ICT بازار بسیار بزرگی است، گفت: هدف‌گذاری شده تا پایان برنامه ششم توسعه حجم این بازار کشور سه برابر شود.
وی افزود: در این حوزه ظرفیت خوبی به لحاظ نیروی انسانی داریم که باید از آن به‌خوبی استفاده کرد.
وزیر ارتباطات در ادامه با بیان اینکه توجه به اشتغال از اولویت‌های دولت تدبیر و امید بوده و هست، گفت: سال گذشته که اولین سال برداشته شدن تحریم‌ها بود، میزان اشتغال ایجاد شده در کشور نسبت به سال‌های گذشته بالاتر بود، طی سال گذشته حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وارد بازار کار شدند، باید تا چند سال آینده سالانه حدود یک میلیون شغل در کشور ایجاد شود تا گام جدی برای کاهش نرخ بیکاری برداشته شود.
واعظی با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «تولید ملی، اشتغال و تولید» اظهار کرد: این نام‌گذاری کمک بزرگی است که دیگر قوا نیز به موضوع ورود کرده و مشکل اشتغال را حل کنیم.
وزیر ارتباطات توجه به معیشت مردم را نیز از اولویت‌های دولت برشمرد و گفت: توجه به معیشت مردم به‌خصوص در مناطق محروم و روستاها مورد توجه است که در این خصوص دولت برنامه‌ریزی  خوبی انجام داده است.
وی در ادامه به توسعه زیرساخت‌های ICT در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: سه و نیم سال پیش که به این استان سفر کردم زیرساخت‌های استان در حوزه ICT بسیار ضعیف بود که قول دادم تا پایان عمر دولت تحول جدی در این حوزه ایجاد شود.
واعظی افزود: در این دولت پهنای باند استان ۱۱ برابر شده، ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری در استان ایجاد شده، ۱۲۲۱ روستای استان به اینترنت متصل شده و در حال حاضر ۲۲ شهر استان از تلفن نسل سوم و ۱۴ شهر نسل چهارم برخوردارند.
وی گفت: در این دولت تا امروز ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه ICT در استان صورت گرفته و تا پایان عمر دولت پروژه‌های دیگری در استان افتتاح می‌شود که از جمله آنها می‌توان به اتصال ۹۱۳ روستای دیگر به اینترنت و برخورداری ۹ شهر از نسل سوم تلفن همراه و شش شهر دیگر از نسل چهارم اشاره کرد.
وزیر ارتباطات اظهار کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های استان آماده است که بتوان کسب‌وکارهای الکترونیکی و مشاغل دانش‌بنیان ایجاد کرد.
واعظی با اشاره به کارهای خوبی که در دانشگاه رازی در زمینه استارت‌آپ‌ها انجام شده، گفت: پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی نیز کارهای خوبی را چه به لحاظ سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری انجام داده و وظیفه خود می‌دانیم از این فعالیت‌ها حمایت کنیم.