رییس اتاق اصناف ایران: ۲۰۰۰ دستورالعمل برای ایجاد شغل مشکل‌ساز است

رییس اتاق اصناف ایران: ۲۰۰۰ دستورالعمل برای ایجاد شغل مشکل‌ساز است

رییس اتاق اصناف ایران گفت: تدوین ۲ هزار دستورالعمل دست‌وپاگیر برای ایجاد شغل، مانع توسعه و مشکل‌ساز است.

علی فاضلی با اشاره به اینکه چنین رویه‌ای در دنیا وجود ندارد، افزود: این قوانین سبب ایجاد اختلال درفضای کسب‌وکار می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت اصلاح قوانین ایجاد شغل ادامه داد: باید مجلس شورای اسلامی برای تصحیح قانون نظام صنفی توجه بیشتری داشته باشد.

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به رشد چشمگیر تکنولوژی در فضای کسب‌وکار گفت: در پنج سال آینده استارت‌آپ‌ها، تهدیدی برای بنگاه‌های کوچک هستند که باید با آگاهی‌رسانی و آموزش به صاحبان این بنگاه‌ها و تصویب قوانین تقویت‌کننده بنگاه‌ها مانع از ایجاد اختلاف در فعالیت این مراکز شویم.

فاضلی با اشاره به شکل‌گیری کارگروه‌های خاص بین اصناف و مجلس شورای اسلامی افزود: در ۶ ماه نخست امسال اصلاح قوانین در جهت تقویت تولید ملی و ایجاد اشتغال پایدار از اولویت‌های اتاق اصناف و دلیل شکل‌گیری کارگروه‌های ویژه اصناف و مجلس است.

وی پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های تولید صنفی را از برنامه‌های اصناف در ۲ ماه آینده اعلام کرد و ادامه داد: پس از نشست مشترک بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی، پرداخت این تسهیلات اجرایی خواهد شد.

رییس اتاق اصناف ایران با اشاره به ایجاد ۵۷ هزار شغل در سال گذشته در اصناف گفت: ۸۰ درصد این مشاغل در بخش‌های غیرمولد ایجاد شده است که این رویه باید اصلاح شود.

فاضلی صنعت گردشگری را بسیار پرظرفیت برای ایجاد اشتغال دانست و ادامه داد: در این صنعت ۹ اتحادیه مشغول فعالیت است که توجه به ظرفیت این بخش در اولویت فعالیت‌های امسال قرار خواهد داشت.

وی با اشاره به ضرورت قرار گرفتن بازرگانی خارجی در خدمت تولید گفت: واردات باید در بخش مواد اولیه، ماشین‌آلات و ابزارآلات انجام شود.