fa-IR
مدیرعامل فرابورس: برنامه‌ داریم تا فین‌استارز را دائمی کنیم

مدیرعامل فرابورس: برنامه‌ داریم تا فین‌استارز را دائمی کنیم

مدیرعامل فرابورس ایران می‌گوید: فرابورس برنامه‌ای دارد تا رویداد فین‌استارز را به صورت دائمی برگزار کند و در این راستا قرار است نرم‌افزاری طراحی شود. او همچنین از تمام افرادی که در مورد برگزاری بهتر استارت‌آپ‌ها ایده‌ای دارند خواست تا پیشنهاد خود را رسما به فرابورس اعلام کنند.
امیر هامونی در مراسم اختتامیه رویداد فین‌استارز (بزرگترین رویداد استارت‌آپ‌های مالی، ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا) که با معرفی سه تیم برتر مسابقه استارت‌آپی همراه بود، گفت: چند سالی از طراحی اقتصاد اکوسیستم دانش‌بنیان را این روزها در فرابورس انجام داده‌ایم. فین‌استارز ۲۰۱۷ با رویکرد متفاوتی نسبت به ۲۰۱۶ برگزار شد و تیم‌های بسیار زیادی در آن ثبت نام کرده‌اند.
وی ادامه داد: بنابراین ما برنامه‌ای دادیم تا فین‌استارز را دائمی کنیم و هدف ما این است که با هماهنگی که با سازمان بورس انجام می‌دهیم، نرم‌افزاری را تهیه کنیم که این رویداد توسط آن نرم‌افزار بتواند اجرایی شود.

هامونی اضافه کرد: تاکنون ۱۵ سرمایه‌گذاری‌ جسورانه به ما درخواست داده‌اند. علاوه بر آنها ۱۳ سرمایه‌گذاری جسورانه نیز در راه هستند. سرمایه‌ای که برای این فین‌استارزها تخصیص داده شده ۳۰۰ میلیارد تومان است. جای امیدواری دارد که این صنعت رشد و توسعه پیدا کند.

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه فین‌استارز ۲۰۱۸ در یک ماه گذشته برنامه‌ریزی شد تا توسط فرابورس برگزار شود، گفت: ما می‌توانستیم این رویداد را خیلی بهتر از این انجام دهیم و فرآیندها را بهبود بخشیم. برای برگزاری این رویداد ما کمتر از یک ماه زمان داشتیم. در صورتی که زمان بیشتر باشد، ما می‌توانیم فین استارز را بهتر هم برگزار کنیم.

وی تاکید کرد: از تمام دوستانی که پیشنهادهای خاصی دارند تا فین‌استارز و مسابقات استارت‌آپی در آینده بهتر برگزار شود، خواهش می‌کنم که تمام نظرات خود را به ما رسما منعکس کنند.

هامونی در مورد ثبت‌نام‌کنندگان در این رویداد نیز گفت: ۲۲ سرمایه‌گذار برای این رویداد ثبت نام کرده‌اند که ۱۸ تای آنها تایید شده‌اند همچنین ۹ BC ثبت نام کرده‌اند و ۴۴ سرمایه‌گذار در استارت‌آپ‌ها داشتیم.