اسکان شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک تخصصی فناوری اطلاعات

اسکان شرکت‌های دانش‌بنیان در پارک تخصصی فناوری اطلاعات

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات از آماده شدن مقدمات ورود و اسکان شرکت‌های دانش‌بنیان در ۶ ماهه نخست امسال در پارک تخصصی ICT خبر داد.

محمد خوانساری با اشاره به آماده شدن بخشی از زیرساخت‌های پارک تخصصی ICT از امکان اسکان شرکت‌های دانش‌بنیان در ۶ ماهه نخست سال جاری در این پارک خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم در ۶ ماهه نخست سال جاری شرکت‌های دانش‌بنیانی را که دوره بلوغ خود را طی کرده‌اند در این پارک تخصصی ICT  اسکان دهیم تا با ایجاد زنجیره‌ای، شاهد رشد چنین شرکت‌هایی در تعاملات ملی و بین‌المللی باشیم.

وی ایجاد زیرساخت‌های لازم حقوقی و محیطی برای راه‌اندازی یک پارک تخصصی تجاری ICT را یکی از اقدامات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۵ عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌ای از زیرساخت‌های اولیه این پارک تخصصی شکل گرفته است و فضای فیزیکی مورد نیاز تامین شده و در اختیار این پژوهشگاه قرار گرفته است .

وی در مورد اقدامات انجام شده این پژوهشگاه در حوزه فناوری‌های نو، افزود: پروژه تدوین نقشه راه این فناوری‌ها را در سال گذشته در پژوهشگاه آغاز کردیم.

رییس مرکز تحقیقات مخابرات به برنامه ششم توسعه نیز اشاره کرد و گفت: به تدوین و برنامه‌ریزی در حوزه نقشه راه فناوری نیاز داریم تا بتوانیم یک زیست‌بوم کامل را از فناوری داشته باشیم .

خوانساری این اقدامات را در راستای برنامه ۵ ساله این حوزه عنوان کرد و اظهار کرد: در سال گذشته به جویشگر بومی به عنوان یکی از نیازها و زیرساخت‌های خدمات‌رسانی در شبکه ملی اطلاعات توجه ویژه‌ای شد.

وی افزود: یکی از محوری‌ترین اقدامات ما در زمینه زیرساخت‌های مراکز داده، افزایش ابزارهای زبان فارسی و توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی و خدمات، جویشگر بومی بود که در این زمینه به موفقیت‌هایی هم رسیدیم و البته کار در این حوزه بسیار زیاد است و در سال جاری نیز برنامه جدی برای تجاری‌سازی این محصول داریم .

رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به فعالیت در حوزه ابزارهای آزمایشگاه تایید نمونه ارتباطی، فناوری اطلاعات و امنیتی در پژوهشگاه ارتباطات وفناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: با این اقدامات زیرساخت‌های لازم برای خدمت‌رسانی پژوهشی به شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شد.

وی توسعه منابع انسانی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی دیگر از اقدامات این پژوهشگاه در سال ۹۵ بیان کرد و گفت: با پیگیری جذب هیئت علمی با کیفیت و برجسته در پژوهشگاه، امیدواریم با افزایش نیروهای بهره‌ور توسعه کمی و کیفی پژوهش و بومی‌سازی فناوری در حوزه فاوا را در این پژوهشگاه شاهد باشیم.