۵۰ استارت‌آپ در فاینکس ۲۰۱۷ حضور دارند

۵۰ استارت‌آپ در فاینکس ۲۰۱۷ حضور دارند

رویداد فین‌استارز برای تأمین سرمایه آرمان، فرصت ارزشمندی برای ارتباط با صاحبان فکر و ایده و ایجاد یک سرمایه‌گذاری مطمئن است.

 محمودرضا خواجه‌نصیری، مدیر عامل شرکت تأمین سرمایه آرمان در دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس گفت: هر صاحب ایده و طرح که در فکر سرمایه‌گذاری برای ایده مربوط به خود است در گام اول باید امکان‌سنجی را برای کمیته شرکت‌های تأمین سرمایه ارائه کند.
خواجه‌نصیری افزود: کمیته سرمایه‌گذاری از حیث امکان‌سنجی فنی پروژه، طرح مزبور را بررسی می‌کند و مراحل بعدی برای سرمایه‌گذاری آغاز می‌شود.
وی توجه صاحبان ایده را به تقاضای بازار جلب و اظهار کرد: صاحبان ایده و طرح باید به تقاضای بازار هم توجه داشته باشند و صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر طرح‌های سرمایه‌گذاری می‌کند که دارای تقاضا در بازار باشد.
مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه آرمان بیان کرد: صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه نهادهایی هستند که رسالت آنها علاوه بر سرمایه‌گذاری، توسعه صنعت سرمایه‌گذاری است.
وی در ادامه درباره امنیت ایده‌های سرمایه‌گذاری پس از ارائه به شرکت‌های تأمین سرمایه گفت: تفاهم‌نامه الزام‌آوری به صورت حقوقی میان شرکت‌های تأمین سرمایه و صاحبان ایده منعقد می‌شود که طی آن تا وقتی که ایده مزبور به صورت عرضه اولیه ارائه نشده است طرح مزبور به هیچ وجه افشا نمی‌شود.
وی افزود: امنیت افشا حتی در صورت به نتیجه نرسیدن سرمایه‌گذاری نیز حاکم است و حتی در این مورد شرکت‌های سرمایه‌گذاری نمی‌توانند ایده مزبور را افشا کنند و اگر این موضوع اتفاق افتاد، این حق بر صاحب ایده است که اقامه دعوی کند.
رویداد فین‌استارز ۲۰۱۷ به همت شرکت فرابورس ایران در فاینکس ۲۰۱۷ برگزار شده است. حضور ۵۰ استارت‌آپ حوزه فین‌تک در نمایشگاه امسال به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته و نشان‌دهنده توسعه تکنولوژی‌های مالی در کشور است.
در بخش‌های صندوق‌های جسورانه، ۹ صندوق دارای موافقت اصولی از فرابورس در این رویداد حضور داشتند تا بتوانند از نزدیک با استارت‌آپ‌ها تعامل داشته باشند و این فرصت را برای استارت‌آپ‌ها فراهم کنند تا در خصوص جذب سرمایه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه مذاکره کنند.
از سوی دیگر، بخشی به شتاب‌دهنده‌هایی که در حوزه فین‌تک فعالیت می‌کنند اختصاص داده شده که ۴ شتاب‌دهنده دیومند، تری‌گاب، فارابی و شرکت صبا تأمین پارسیان در این رویداد حضور دارند .
بخش دیگر این رویداد به کارگاه‌های آموزشی اختصاص دارد که در حدود ۱۹ کارگاه در ۴ روز برگزار خواهد شد که در آن از مدرسان با تجربه و متخصص در این حوزه دعوت شده است .
اما در سوی دیگر، ۷ پنل تخصصی با موضوع ترند بازار سرمایه در نظر گرفته شده که تا به حال استقبال بسیار خوبی از آنها شده است.
با همکاری سرمایه‌گذاران و مربیان کسب‌وکار جلسات متعدد استارت‌آپ‌ها و صاحبان ایده‌های نوآور تنظیم شد که کلیه استارت‌آپ‌ها می‌توانند با رزرو وقت، با سرمایه‌گذاران و مربیان جلسات نیم ساعته داشته باشند و فرصت مناسبی را برای مشاوره با این افراد به دست آورند.
دهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس2017) تا فردا 29 فروردین در نمایشگاه بین‌المللی تهران دایر خواهد بود.