نخستین «استارت‌آپ ویکند» چهارمحال و بختیاری برگزار می‌‎شود

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال و بختیاری از برگزاری استارت‌آپ ویکند برای نخستین ‎بار در استان با درخواست تیم دانشجویی و همکاری بخش خصوصی و دولتی خبر داد.

دکتر مجتبی بنیادیان در نخستین جلسه هماهنگی برای برگزاری رویداد استارت‌آپ ویکند شهرکرد با حضور رییس و کار‌شناسان بنیاد نخبگان، نمایندگان دانشگاه شهرکرد، دانشگاه جامع علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی، پارک علم و فناوری، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، شهرداری شهرکرد، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برگزار شد، اظهار کرد: استارت‌آپ ویکند برای نخستین بار در استان چهارمحال و بختیاری با درخواست تیم دانشجویی و همکاری بخش خصوصی و دولتی برگزار خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: رویداد استارت‌آپ ویکند از تاریخ ششم تا هشتم آبان ماه در محل دانشگاه شهرکرد برگزار خواهد شد.

 بنیادیان با اشاره به حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برگزاری استارت‌آپ ویکند، گفت: برگزاری این رویداد در استان نباید فقط به‌صورت نمادین باشد بلکه اجرای آن باید اثرگذار و ادامه‌دار بوده و منتج به کارآفرینی در استان شود.

 در ادامه ضمن برنامه‎ریزی مالی و اجرایی لازم، حاضرین نقطه نظرات خود را ارائه و برای همکاری در اجرای این برنامه فناورانه اعلام آمادگی کرد. همچنین بر همکاری سایر ارگان‎‌ها در اجرای این رویداد تأکید و از گروه برگزارکننده خواسته شد ضمن تلاش برای برگزاری مناسب این رویداد، در مستندسازی و تهیه گزارش‌های لازم اهتمام ورزند.

«استارت‌آپ ویکند» یک رویداد آموزشی تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌‎شود. در این برنامه شرکت‌کنندگان پرانگیزه‎ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، بازاریاب‎‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌‎آیند تا طی ۵۴ ساعت، ایده‎‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‎ای را اجرا کند و درنهایت ایده‌‏های بر‌تر انتخاب و معرفی می‌‏‌شوند.