ارتقای هفت رتبه‌ای شاخص‌های ICT در استان کرمان
معاون وزیر ارتباطات مطرح کرد:

ارتقای هفت رتبه‌ای شاخص‌های ICT در استان کرمان

معاون وزیر ارتباطات از ارتقای هفت رتبه‌ای استان کرمان از نظر شاخص‌های ICT در دولت یازدهم خبر داد و گفت: انتظار داریم با اجرای طرح تکاپو در این استان بازار ملی و بین‌المللی به شبکه کسب‌وکارهای ایجاد شده در استان کرمان متصل شوند.

مرتضی براری معاون دولت، مجلس و استان‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان کرمان با بیان اینکه رتبه ICT این استان از ۲۸ هم‌اکنون به ۲۱ رسیده است، گفت: در سه سال و نیم گذشته سرمایه‌گذاری قابل توجهی در احداث و تکمیل زیرساخت‌های استان کرمان انجام شده است که انتظار می‌رود با تکمیل این پروژه‌ها تا سال آینده رتبه ICT استان در میان سایر استان‌های کشور به ۱۵ برسد.

وی در مورد هدف از ایجاد زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این حوزه افزود: مهمترین هدف ایجاد کسب‌وکارها در استان کرمان و اتصال آنها به شبکه بازار ملی و بین‌المللی است تا با کمک به دانشگاه‌ها و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه این اتفاق رخ دهد.

براری به حضور چند شرکت کرمانی دارای رتبه‌های اول کشوری برای سرمایه‌گذاری در این استان خبر داد و اظهار کرد: خواستیم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه ICT شبکه کسب‌وکار استانی به بازارهای ملی و بین‌المللی متصل شوند که این اقدام از طریق تولید محتوا و خدمات در این حوزه رخ می‌دهد.

معاون وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به پیگیری مشکلاتی حوزه ارتباطی این استان چون تکمیل پوشش جاده‌ای تلفن همراه در استان کرمان از سوی مجمع نمایندگان این استان بیان کرد: جلسات منظمی در این حوزه برگزار شده است و با مصوباتی که صورت گرفته امیدوارم این مشکلات در استان پهناور کرمان نیز مرتفع شود.