اعلام زمان آغاز به کار نمایشگاه الکامپ در اهواز

اعلام زمان آغاز به کار نمایشگاه الکامپ در اهواز

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از برگزاری نمایشگاه الکامپ اهواز از ۲۸ فروردین‌ماه تا یکم اردیبهشت‌ماه در این شهرستان خبر داد .

علی صالح نساج در نشست خبری برگزاری نمایشگاه الکامپ، که عصر ۲۱ فروردین‌ماه در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه از ۲۸ فروردین آغاز شده و تا یکم اردیبهشت ادامه دارد و ساعت بازدید از ۱۰ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۷ تا ۲۲ است.

وی بیان این‌که این نمایشگاه در قالب دو بخش‌ دولتی و خصوصی برگزار می‌شود، افزود: در بخش دولتی این نمایشگاه ادارات خدمات‌رسان به مردم حضور دارند و در بخش خصوصی نیز شرکت‌هایی که در تفاهم‌نامه همکاری وزارت ارتباطات و استان خوزستان شرکت داشته‌اند، حضور پیدا می‌کنند.

صالح نساج بیان کرد: بخش‌های جدیدی که در نمایشگاه امسال اضافه شده باعث ایجاد تفاوت‌های خوبی نسبت به سال‌های گذشته شده است و این تفاوت‌ها باعث ارتقای سطح کیفی نمایشگاه می‌شود.

وی بیان کرد: از اپراتورها، ارائه‌دهندگان اینترنت و شرکت‌های خدمات‌رسان برای حضور در نمایشگاه دعوت شده است؛ همچنین ادارات ثبت احوال، ثبت اسناد، پلیس فتا، دفاتر پیشخوان دولت، فاوا، استانداری و به‌صورت کلی ادارات بخش ICT استان در این نمایشگاه حضور دارند.

در ادامه این نشست مسعود آرامی، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خوزستان گفت: مهم‌ترین کاری که باید برای توسعه اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات انجام شود، برگزاری استارت‌آپ است. شاید در سال‌های گذشته در خوزستان به این مقوله پرداخته نشده بود و حتی تا چهار سال قبل این استان هیچ استارت‌آپی نداشت اما طی سه سال گذشته بهترین رویدادهای استارت‌آپی را در استان برگزار کردیم.

وی افزود: بحث فناوری و اشتغال‌زایی در حوزه ICT اکنون در خوزستان مورد توجه قرار گرفته و حتی در نمایشگاه الکامپ نیز فضایی برای معرفی استارت‌آپ‌ها درنظر گرفته شده است.

آرامی اظهار کرد: بسیاری از شرکت‌های بومی به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان خوزستان مراجعه می‌کنند و خواستار دریافت نام شرکت‌های مختلف با خدمات‌دهی‌های خاص در بخش‌های مختلف این حوزه می‌شوند.

وی گفت: نمایشگاه الکامپ اهواز فرصت بسیار ویژه‌ای برای معرفی شرکت‌ها و خدماتشان به سازمان‌ها و ادارات مختلف است و با برگزاری این نمایشگاه جنبش بسیار خوبی در حوزه ICT خوزستان رخ خواهد داد.