۴۰۰۰ شغل دانش‌بنیان در مازندران ایجاد می‌شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

۴۰۰۰ شغل دانش‌بنیان در مازندران ایجاد می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۴۰۰۰ شغل دانش‌بنیان در مازندران ایجاد می‌شود.

محمود واعظی در بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، صنعتی، بهداشتی مازندران با حضور رییس‌جمهوری و از طریق ویدئو کنفرانس، اظهار کرد: در راستای عمل به تعهدات قرارگاه اقتصاد مقاومتی، تسهیلات به ۱۰۹۳ واحد در بخش‌های مختلف پرداخت شد و در این زمینه مازندران رتبه نخست کشور را دارد.

وی با بیان این‌که مازندران در جذب با ۴۸۲ میلیارد تومان رتبه سوم کشور را دارا است، بیان کرد: در این استان ۱۰۷ پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این‌که در سال ۹۵، حدود ۵۲ هزار شغل در مازندران ایجاد شد، اظهار کرد: نرخ بیکاری از ۱/۱۲ به ۶/۱۱ درصد کاهش یافته است.

واعظی با بیان این‌که در سفرها با صادرکنندگان جلساتی برای صادرات به روسیه، آذربایجان و کشورهای حاشیه خزر صورت گرفته است، گفت: پهنای باند اینترنت مازندران در این دولت ۵/۸ برابر شده است.

وی با اشاره به این‌که شبکه انتقال در مازندران نیز ۸/۴ برابر شده است، اظهار کرد: شمار مشترکان استان به یک میلیون و ۵۱۰ هزار نفر رسیده است و ۴۵۰ کیلومتر فیبر نوری نیز راه‌اندازی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری به توسعه شبکه پهنای باند اینترنت اشاره و بیان کرد: ۴۵ شهر نسل سوم و ۲۵ شهر نیز به نسل چهارم ارتقا پیدا کردند.

واعظی افزود: تا پایان دولت تصمیم داریم علاوه بر ۱۷۰۰ روستایی که در گذشته صاحب اینترنت شدند، با سرمایه‌گذاری ۱۸۰ میلیارد تومانی ۹۰۰ روستا نیز به این جمع اضافه شوند.

وی افزود: به‌دنبال آن هستیم تا ۱۱۰ کیلومتر فیبر نوری نیز کشیده شود و ۱۲ شهر نسل چهارم و سه شهر پهنای باند داده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: شرایطی به وجود آمده که به‌دنبال آن هستیم تا در استان مازندران مشاغل حوزه، ای سی تی به وجود آید.

واعظی از امضای قرارداد با ۱۴ سند با بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: ۴۰۰۰ شغل دانش‌بنیان در مازندران از سوی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایجاد می‌شود.

وی گفت: در این سفر توسط رییس‌جمهوری ۱۳ شهر مازندران به نسل سوم تلفن همراه مجهز می‌شود و امروز تمام ۵۸ شهر استان به نسل سوم تلفن همراه ارتقا یافت و به ۹ شهر نیز نسل چهارم تلفن همراه اضافه می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به این‌که در شهرهای قائم‌شهر، چالوس و آمل توسعه پایانه فیبر نوری با اعتبار ۲۴۰ میلیارد تومان انجام می‌گیرد، افزود: در این دولت ۹۸۰ میلیارد تومان برای زیر ساخت‌های حوزه ای سی تی سرمایه‌گذاری شده است.