همکاری ۲۶ شرکت فناور در حوزه IT و ICT  برای ایجاد ۶۶۰۰ شغل در یزد
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری یزد خبر داد:

همکاری ۲۶ شرکت فناور در حوزه IT و ICT برای ایجاد ۶۶۰۰ شغل در یزد

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری یزد از اجرای طرح تکاپو در این استان خبر داد و گفت: در اجرای این طرح ۲۶ شرکت فناور در حوزه IT و ICT همکاری دارند.

اکرم فداکار امشب در جلسه امضای تفاهمنامه تکاپو با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استانداری یزد اظهار کرد: طرح تکاپو که مخفف عبارت توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار است، بر اساس ۲۶ تفاهم‌نامه چهار جانبه اجرا می‌شود که در هر تفاهم‌نامه، یک شرکت فناور در حوزه IT و ICT مشارکت  دارند.

وی بیان کرد: سه طرف ثابت همه تفاهم‌نامه‌ها نیز استانداری یزد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

اجرای ۷۰ پروژه با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استانداری یزد با بیان اینکه ۲۶ شرکت بخش خصوصی در قالب این طرح بالغ بر ۲ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده اند، افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه‌ها که امشب به امضا می‌رسد، ۷۰ پروژه به مرحله اجرا در می‌آید.

فداکار اظهار امیدواری کرد: با اجرای این پروژه‌ها بتوانیم ظرف مدت دو سال بر اساس برنامه هدف‌گذاری شده بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ شغل در استان یزد ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه فضای استان یزد مستعد اجرای این طرح است، افزود: یزد هم به لحاظ نیروهای متخصص و متعهد و هم به لحاظ مراکز آموزش عالی و هم از نظر منطقه ویژه فناوری در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

فعالیت ۱۷۸ شرکت فناور در پارک علم و فناوری یزد

رییس پارک علم و فناوری استان یزد نیز در این مراسم از فعالیت ۱۷۸ شرکت فناور در ۱۰ حوزه فناوری در پارک علم و فناوری یزد خبر داد و گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه یکی از رویکردهای مدیریت ارشد استان یزد، حمایت از شرکت های دانش‌بنیان بوده، حمایت‌های بسیار خوبی از پارک علم و فناوری یزد و شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته است.

داریوش پورسراجیان بیان کرد: توسعه کمی و کیفی منابع مالی و تسهیلات فناوری از برنامه‌های سال گذشته پارک علم و فناوری یزد برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بوده که در این راستا ۱۰۱ هزار و ۴۴۲ میلیون ریال تسهیلات در قالب ۲۲۴ فقره از منابع صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و ۱۰ هزار میلیون ریال نیز از سوی پارک علم و فناوری به واحدهای فناور پرداخت شد.

امضای ۲۶ تفاهم‌نامه با حضور دو وزیر

وی در این نشست همچنین به تشریح اقدامات پارک علم و فناوری یزد در حوزه های مختلف از جمله آب، تورهای پژوهشی، فناوری های هوا و فضا، برگزاری جشنواره های مختلف و ... پرداخت.

در این مراسم ۲۶ تفاهم‌نامه توسط محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سید محمدمیرمحمدی، استاندار یزد و ۲۶ شرکت فعال در حوزه IT و ICT امضا شد.