آینده بر تولید محتوا مبتنی بر فرهنگ و هنر استوار است
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران :

آینده بر تولید محتوا مبتنی بر فرهنگ و هنر استوار است

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس نصرالله جهانگرد معاون وزیر ارتباطات در نخستین جشنواره هنرهای دیجیتال و همراه تبریز با پیشرو خواندن دانشگاه هنرهای اسلامی استان تبریز گفت: آینده به سمتی حرکت می‌کند که زبان مفاهمه جهان تصویری می‌شود به‌گونه‌ای که یک تیزر 30 ثانیه‌ای کار یک کتاب را انجام می‌دهد.
وی افزود: بر اساس آمارهای موجود، بیشترین میزان مصرف پهنای باند و حجم داده در اینترنت ،تصویری است.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص اهمیت صنعت گیم و انیمیشن گفت : رشد این صنعت موجب ارتقاء صنایع ،توسعه اشتغال و همچنین موجب همکاری رشته‌های مختلف اقتصاد و اجتماع می‌شود.
مهندس گفت : صنعت گیم و انیمیشن و همچنین برنامه‌نویسی از خطوط اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور است.
معاون وزیر ارتباطات ،خلاقیت ،نیروی ماهر و فرهنگ را از عناصر مهم تولید محتوا دانست و گفت : سرزمین ما دارای هر 3 منبع است و ما باید با اعمال مدیریت صحیح و همکاری بتوانیم در این زمینه رشد کنیم.چراکه تک‌تک دانشجویان ما درواقع افسران پیش‌قراول و عناصر کلیدی توسعه ایران هستند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با ارائه گزارشی در خصوص توسعه فناوری اطلاعات در کشورهای مختلف گفت : امروزه سیاست‌های کشورهای دنیا این است که چگونه دانش تئوری دانشگاه تبدیل به مهارت و درنهایت منجر به تولید اپلیکیشن و یک سرویس شود. وی در ادامه با بیان این مطلب افزود :
کشورهایی که از چرخه اقتصاد دانش‌بنیان غفلت کنند دچار بحران‌های اقتصادی و ساختاری می‌شوند.
وی در ادامه گفت: خوشبختانه درمجموع احکام راهبردی در سطح ملی به‌خصوص در دو سال اخیر بالغ‌بر 80 درصد مجموعه اقتصاد کلان مقاومتی تکیه‌بر توسعه دانش‌بنیان دارد.