محصولات پارک علم و فناوری یزد متمایز هستند
رییس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی:

محصولات پارک علم و فناوری یزد متمایز هستند

رییس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی با اشاره به تفاهم‌نامه این مرکز با پارک علم و فناوری یزد، اظهار کرد: پارک یزد در مقایسه با دیگر مراکز فناوری داخل ایران که طرف همکاری دانشگاه پوترا هستند، محصولات متمایز، قابل فروش و مورد نیاز بازار روز را تولید می‌کند.

فرزاد حجازی در حاشیه‌ بازدید از پارک علم و فناوری یزد با بیان این که ارتباط با پارک علم و فناوری یزد از نمایشگاه اختراعات و تکنولوژی مالزی(MTE) آغاز شد، اظهار کرد: پس از آن با توجه به تمایل مدیران مراکز رشد پارک یزد، دفتر اختراعات دانشگاه پوترا به عنوان مجری، هماهنگی‌های لازم جهت بازدید از مراکز رشد و اختراعات این دانشگاه را انجام داد.

وی ادامه داد: در این سفر پنج روزه، بازدید از تمام مراکز فناوری و نوآوری مالزی با هدف ایجاد همکاری و انتقال تجربیات صورت گرفت که منجر به انعقاد تفاهم‌نامه بین پارک علم و فناوری یزد و مرکز انتقال تکنولوژی وابسته به دانشگاه پوترا شد.

رییس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه پوترا با اشاره به این که اولین همکاری با ایران از طریق پارک علم و فناوری یزد صورت گرفت، افزود: پیرو این تفاهم‌نامه، مرکز انتقال تکنولوژی تعهد داده است که دوره‌های آموزشی تخصصی مورد نیاز پارک علم و فناوری یزد را برگزار کند.

حجازی همچنین تبادل نیروی متخصص و استادان دانشگاهی در زمینه رشد تکنولوژی و استفاده از امکانات و آزمایشگاه‌های دانشگاه پوترا برای آزمایش‌های پیشرفته را از دیگر موارد همکاری در تفاهم‌نامه عنوان کرد.

وی در خصوص بازدید از پارک علم و فناوری یزد نیز بیان کرد: پارک یزد در مقایسه با دیگر مراکز فناوری داخل ایران که طرف همکاری دانشگاه پوترا هستند، محصولات قابل فروش و مورد نیاز بازار روز را تولید می‌کند، همچنین این محصولات دارای ویژگی‌های خاصی است که آنها را از نمونه خارجی آن متمایز می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه UPM مالزی، ظرفیت‌های حوزه ICT و برق و الکترونیک پارک یزد را بسیار مناسب توصیف کرد و نوآوری در سایر رشته‌ها را نیز قابل توجه دانست.

حجازی با ابراز امیدواری نسبت به ایجاد ارتباط میان شرکت‌های پارک علم و فناوری یزد و مرکز نوآوری مالزی، بازار مالزی و فراهم شدن زمینه همراهی در تجاری سازی محصولات، گفت: هدف ما تنها تجاری‌سازی نیست؛ بلکه انتقال تکنولوژی و استفاده از نیروهای بومی و داخل کشور است.