بسته حمایتی اشتغال در بخش ICT، منتظر تصویب در هیات دولت

بسته حمایتی اشتغال در بخش ICT، منتظر تصویب در هیات دولت

وزیر کار در مشهد خبر داد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسته کاملی برای حمایت از اشتغال در بخش «آی سی تی» تهیه شده  که می‌تواند نقش مهمی در اشتغال عمومی داشته باشد و امیدواریم به‌عنوان اولین بسته به تصویب هیات دولت برسد.

علی ربیعی ظهر شنبه ۱۲ فروردین‌ماه در مراسم امضای برنامه توسعه کسب‌وکار و اشتغال پایدار «تکاپو» که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل درکشور ایجاد کردیم که برخی آن را نمی‌بینند و می‌گویند ۵۰۰ هزار بیکار در کشور وجود دارد.

وی افزود: سال ۸۸ یک میلیون و ۸۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد شد که این تعداد در سال ۹۲ به یک میلیون و ۸۳۰ هزار شغل و در سال ۹۵ به یک میلیون و ۹۳۰ هزار نفر رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: ظرفیت‌های اشتغال در ۷ استان شناسایی و برنامه‌ریزی برای فعال کردن آنها انجام شده که راه‌اندازی مدرسه کفش مشهد نیز در همین راستا صورت پذیرفته است.

ربیعی اظهار کرد: کشور ما در مناطق مختلف دارای ظرفیت‌های اشتغال‌زایی بسیار خوبی است که با تکیه بر آنها قادر خواهیم بود در سال جاری شغل‌های زیادی ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: سیاست‌گذاری دولت تقویت عرصه‌هایی است که شغل زیادی ایجاد می‌کنند و در این راستا تقویت مشاغل محلی، اشتغال با تاکید بر مناطق محروم، اتصال مشاغل خانگی به بخش‌های بالادستی و طرح تکاپو مورد تاکید قرار دارد.

وزیر کار در ادامه با تاکید بر توجه به حوزه «آی سی تی» گفت: در این راستا کارگروهی برای رفع موانع کسب‌وکار در  این حوزه تشکیل شده و ابعاد مختلف آن نیز مدنظر قرار گرفته است. بسته کاملی برای حمایت از اشتغال در بخش «آی سی تی» تهیه شده  که می‌تواند نقش مهمی در اشتغال عمومی داشته باشد و امیدواریم به‌عنوان اولین بسته به تصویب هیات دولت برسد.

ربیعی اظهار کرد: دولت، دانشگاه و بخش خصوصی به عنوان سه ضلع مثلث در این حوزه باید پای کار بیایند و پیشنهاد ما این است که تعیین صلاحیت حرفه‌ای شرکت‌های حوزه «آی تی» و «آی سی تی» به بخش خصوصی واگذار شود.