گسترش اقتصاد مقاومتی با توسعه صنایع دانش‌بنیان
مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام تاکید کرد

گسترش اقتصاد مقاومتی با توسعه صنایع دانش‌بنیان

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام با تاکید بر لزوم شناساندن قابلیت‌های منطقه اقتصادی پیام گفت:‌ امیدواریم با استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان، این منطقه در تحقق اقتصاد مقاومتی،‌ پررونق عمل کند.

سعید زرندی با اشاره به ۲۰ برنامه تدوین شده در مجموعه پیام در حوزه بازرگانی، ICT و زیرساختی گفت: براساس این سه حوزه، اقداماتی را برنامه‌ریزی کردیم که از جمله آنها جذب ۳۰ شرکت تولیدی بود که تعداد زیادی از آنها در حوزه IT  فعالیت دارند که به جمع فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، اضافه شد.

وی یکی از اقدامات مهم در سال ۹۵ را اخذ مجوز از مجمع شرکت برای امکان مشارکت با بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: تعداد زیادی از آنها با مشارکت بخش خصوصی تعریف  و مراحل واگذاری انجام شده است.

 زرندی در پاسخ به سوالی در زمینه اقدامات انجام شده در گسترش اقتصاد مقاومتی در این  شرکت، گفت: از برنامه‌های این منطقه بر اساس شاخص‌های اقتصاد مقاومتی، توسعه صنایع دانش‌بنیان بود که تفاهم‌نامه‌ای میان وزیر ارتباطات و معاون علم و فناوری رییس‌جمهوری، امضا شد.

وی درباره استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام اظهار کرد: در این فاز، ۱۶ هکتار را آماده‌سازی کرده‌ایم و آماده استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم که امیدواریم این منطقه در تحقق اقتصاد مقاومتی،‌ پر رونق عمل کند.

زرندی تقویت ارتباطات بین‌المللی با حضور سرمایه‌گذاران خارجی را از دیگر اقدامات انجام شده در این منطقه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر چند فعالیت زیرساختی در حال انجام است.

وی تعامل با سایر شرکت‌های حوزه ICT را ضروری برشمرد و گفت: در بخش تولید حوزه ICT و مرحله‌ای که نیاز به حضور کارگاهیِ بزرگ است و از مرحله استارت‌آپی خارج می شود، وزارت ارتباطات منطقه ویژه اقتصادی پیام را برای این کار مشخص کرده است  که بدین منظور با سایر شرکت‌های حوزه ICT در ارتباطیم.

مدیر عامل شرکت خدمات هوایی پیام ادامه داد: به عنوان مثال با  شرکت ارتباطات زیرساخت برای مهمترین نیاز ما که تامین زیرساخت ارتباطات است در تعامل هستیم، همچنین با سازمان فناوری اطلاعات و تنظیم مقررات و استقرار واحدها و دعوت از مجموعه‌های بزرگ در زمینه تجهیز آزمایشگاه‌های ICT با سازمان تنظیم مقررات جلساتی داشته و داریم و در سال ۹۶ با تحقق برنامه‌ها،  شرایط خوبی برای استقرار واحدهای ICT فراهم می شود.

مدیرعامل فرودگاه پیام اظهار کرد: جلسات متعددی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و فعالان این عرصه، از جمله با اتاق بازرگانی داشته‌ایم و در نشست‌های پی‌درپی، واحدهای حوزه ICT را دعوت کرده‌ایم تا با قابلیت‌های مجموعه پیام آشنا شوند، چرا که این منطقه یکی از بهترین مناطق اقتصادی کشور و متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که مهمترین رسالت ما اطلاع‌رسانی درست، به منظور شناخت این منطقه، برای فعالان این عرصه است.