راه‌اندازی پارک علم وفناوری سلامت در تهران

راه‌اندازی پارک علم وفناوری سلامت در تهران

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: پارک علم و فناوری سلامت این دانشگاه به‌عنوان نخستین پارک علم و فناوری سلامت استان تهران در سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

سید علی‌جواد موسوی در این‌باره گفت: برای این مجموعه زمینی به مساحت ۵۰ هکتار در ملارد در نظر گرفته شده است و شرکت‌های دانش‌بنیان موفق و صاحب ایده دانشگاه در سال جاری پس از کسب مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این پارک مستقر می‌شوند.

وی اظهار کرد: دستگاه‌هایی مانند استانداری تهران، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان منابع طبیعی همکاری مناسبی برای تامین زمین این پارک داشته‌اند.

موسوی، به کسب مجوز راه‌اندازی مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد و گفت: در حال تهیه ساختمان برای این مرکز هستیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه در آن مکان مستقر شوند.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: پارک علم و فناوری سلامت و مرکز رشد فرصتی مناسب برای تبدیل ایده به ثروت هستند و ما سعی می‌کنیم با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نهایت استفاده از این فرصت را برای تحقق ایده به ثروت ببریم.

هدایت طرح های پژوهشی دانشگاه به سمت سلول های بنیادی

موسوی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از طرح‌های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال گذشته روی حوزه سلول‌های بنیادی متمرکز شده بود.

وی به موفقیت‌های به‌دست آمده در این زمینه اشاره کرد و گفت: در زمینه پوست و استخوان به موفقیت‌هایی دست یافته‌ایم و در زمینه‌های دیگر از جمله ریه نیز فعالیت‌هایی در دست اقدام است.

موسوی تعداد طرح‌های پژوهشی در دست اجرا در سال گذشته را هزار و ۲۰۰ طرح پژوهشی اعلام کرد و افزود: این طرح‌ها در زمینه‌های مختلف در دست اجرا است.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از طرح‌های سال گذشته به بار نشسته است، ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ حدود ۹۰۰ طرح تحقیقاتی اجرا شد و در سال ۱۳۹۵ با افزایش مناسب به هزار و ۲۰۰ طرح پژوهشی رسید.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یکی از موفقیت‌های این مجموعه در سال گذشته انجام کارهای تحقیقاتی مشترک توسط گروه‌های علوم پایه و بالینی است.