آمازون بزرگترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه را خرید

آمازون بزرگترین فروشگاه آنلاین خاورمیانه را خرید

آمازون از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین، در هفته گذشته یک فروشگاه اینترنتی را با نام «سوق» Souq.com که در کشور امارات متحده عربی فعالیت می‌کند، خریداری کرد. آمازون که تا پیش از این در کشورهای مختلف دنیا به فروش محصولات مختلف می‌پرداخت، حالا بازار هدف خود را در منطقه خاورمیانه به صورت جدی‌‌تری دنبال می‌کند.

سوق که بزرگترین شرکت خرده‌فروش آنلاین در منطقه خاورمیانه است، کار خود را در سال ۲۰۰۵ آغاز کرده است، بیش از هشت میلیون و ۴۰۰ هزار کالا و محصول شامل وسایل الکترونیکی، لباس، محصولات بهداشتی و آرایشی، و وسایل خانه به صورت آنلاین عرضه می‌کند. این فروشگاه اینترنتی که به دو زبان انگلیسی و عربی فعالیت می‌کند به آمازون خاورمیانه مشهور است، بیش از ۴۵ میلیون کاربر در ماه دارد و فعالیت‌هایش را در عربستان سعودی، امارات متحده عربی و مصر متمرکز کرده است.

اخبار حاکی از آن است که آمازون حدود ۶۵۰ میلیون دلار برای خرید سوق پرداخت می‌کند. خبر مربوط به توافق با آمازون، تنها یک روز بعد از انتشار گزارش‌ها درباره پیشنهاد ۸۰۰ میلیون دلاری عمار مالز، گرداننده بزرگترین مرکز خرید دوبی، به سوق منتشر شد.

درباره این معامله، هیچ‌کدام از این دو شرکت اطلاعات بیشتری منتشر نکرده‌اند. با این حال، راس گرندینتی، معاون ارشد مدیرعامل آمازون گفته است که سوق در عرصه تجارت آنلاین در خاورمیانه پیشرو بوده و خرید کردن را برای مشتریان خود به یک تجربه فوق‌العاده تبدیل کرده است. چشم انتظار این هستیم که هم از آنها یاد بگیریم و هم آنها را با فناوری و منابع آمازون حمایت کنیم.

توافق دو طرف اواخر سال میلادی جاری نهایی و اجرایی خواهد شد.